У Костопільському районі з’явиться ще одна об’єднана територіальна громада

19.06.2017 13:07   Джерело: RvNews
Опубліковано : Людмила Марчук

У Костопільському районі продовжують активно працювати над створенням нових громад. Так у селі Мирне, яке має об’єднатися з Малолюбашанською сільською радою, зібрався актив села, аби з’ясувати усі деталі процесу децентралізації. На зустріч запросили консультантів проекту ПУЛЬС РРВ АМУ, які працюють над реалізацією реформи децентралізації. Консультанти розповіли людям основні переваги об’єднаних громад, розглянули процедуру об’єднання громад.

null

Проте людей найбільше цікавили соціальні гарантії, доступність різних соціальних послуг – надання довідок, функціонування садочків, шкіл, ФАПів та амбулаторій. Фахівці розвіяли всі міфи, які наганяють супротивники об’єднання. Про це Повідомляє Офіс Реформ Проекту ПУЛЬС РРВ АМУ.

Консультант з правових питань Василь Курилас наголосив, що рішення про об’єднання приймаються на основі вивчення та громадського обговорення ініціативи, виключно за рішенням громади. Нагадав про виборче законодавсто, навів приклади з життя громад Рівненщини, та як там надаються різні послуги, особливо у віддалених селах.

– Ми взяли курс на децентралізацію та головним залишається принцип добровільності, водночас села. які об’єднуються, повинні будувати свої стосунки на основі довіри, – наголосив голова Костопільської районної адміністрації Олександр Середа.

null
 

Консультант з бюджетних питань Людмила Кушнер детально розповіла про фінансові переваги вже об’єднаних громад. Також запевнила, що формат об’єднання громад Мирне та Мала Любаша – схвалений Кабінетом Міністрів.

Крім того ведуться перемовини щодо утворення ОТГ у складі трьох сільських рад – Мирненська, Малолюбашанська та Мащанська, щоб вийти на перші вибори разом, а не з подальшим приєднанням.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews
Загрузка...