В Острозі зберігається унікальний рукопис Корану

25.06.2017 20:55   Джерело: RvNews
Опубліковано : Дарина Ясна

Коран 1804 року. Священна книга перебувала в користуванні волинських татар і зберігалася в Острозькій мечеті. Це єдиний відомий наразі рукописний Коран, створений західноукраїнськими татарами. Про це повідомляє Район. Острог.

Острозькій Коран 9 квітня 1804 року переписав переписувач Адам Алі Мустафа. Ймовірно він працював над книгою в Острозі або в навколишніх селах, де здавна існувала громада волинських татар і знаходилась єдина діюча на Волині мечеть.

Коран зберігався в Острозькій мечеті разом із іншими книгами, згодом став сімейною реліквією в родині острозьких татар.

В 1992 власники рукопису задля збереження його для наступних поколінь продали книгу місцевим краєзнавцям Миколі Бендюку та М. Позіховському за символічну ціну в 300 карбованців.

Рукопис переписаний на тканинному папері місцевого виробництва. Папір має синюватий відтінок й розміри 19 на 14 сантиметрів. Книга складається з 19 зшитих зошитів в обкладинці з тонкої шкіри, в кожному з яких — до двох десятків сторінок. Деякі сторінки пошкоджені, але втрат власне тексту Корану немає, втрачені лишень кілька сторінок прикінцевої молитви, від якої залишився один перший аркуш.

На початковому аркуші знаходиться текст татарською мовою (молитва перед читанням Корану). В кінці знаходиться молитва, що виголошується після читання всіх сур Корану (ду'а хатм аль-Кур'ан).

 


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу [email protected] Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews   673