В Острозі святі на іконах стали усміхатися

Дописав усмішки святим художник Юрій Нікітін

09.08.2017 14:30   Джерело: RvNews
Опубліковано : Людмила Марчук

Новий унікальний іконостас, який створили його студенти Національної академії мистецтв, з`явився у храмі преподобного Федора Острозького восени 2016 року. За задумом святі на іконах мали усміхатися. Проте студенти з Київської академії мистецтв не змогли намалювати усмішки, характерні для Острозької іконописної майстерні.

За справу взявся художник-іконописець Юрій Нікітін. ВІн підправив обличчя святих і вони стали усміхненими. Про це розповідає Район. Острог.

null
Фото Район.Острог

«В принципі така практика була в Острозі у 18 столітті, підмайстри малювали ікону в цілому, а верхній шар прописував майстер. Тому ікон Острозької майстерні 18 ст. й збереглось так багато», – розповідає мистецтвознавець Микола Бендюк.

Острозька іконописна майстерня входить у Волинську. Але її особливість у тому, що це чи не єдина в світі традиція зображати доброго Бога. Тому й святі на іконах усміхнені. Таким чином людям розповідали про люблячого Бога. Його можна любити, а не боятися покарання (як було у Візантійській традиції).

null
Фото Район.Острог

Острозьку іконописну майстерню заснували в кінці 17 століття. Вона діяла упродовж 18 століття, а припинила своє існування на початку 19, з приходом Російської імперії.

 


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews   1821