Що чекати вчителям і учням від реформи освіти в Україні

13.08.2017 09:45   Джерело: RvNews
Опубліковано : Людмила Марчук

Доведеться звикати до цілого ряду інновацій і новацій. Педагогам треба буде перебудуватися під ряд змін, які приготувало Міністерство освіти. По-перше, як дітей, так і вчителів чекає 12-річна форма навчання.

Реформа освіти передбачає, що школи отримають автономію з можливістю самостійно формувати освітні програми, навчальні плани і вибирати методики. МОН залишить за собою контроль за якістю і стандартом освіти. Управління школами буде здійснюватися на місцевому рівні. Про це повідомляє Політека.

Школи самі будуть вести контроль за освітньою та фінансово-господарською діяльністю. Але навчальні заклади будуть звітувати за всі грошові кошти, що надходять з бюджету або інших джерел фінансування.

null
Фото з мережі Інтернет

Тепер в школах вчителі будуть говорити оцінки лише дитині і її батькам. Більше ніхто не буде навіть складати рейтинги успішності або так звані дошки пошани або ганьби.

«Нам важливо, щоб дитина в школі розкрила свої здібності, знайшла, з чим їй цікаво працювати і чим займатися, щоб вона в результаті хотіла вчитися, а не робила це тому, що є батіг у вигляді рейтингу», – зазначила радник міністра освіти Іванна Коберник.

Вчителі молодших класів, як і раніше, першокласникам не ставитимуть оцінки. Також не будуть оцінюватися всі чотири роки в початковій школі такі предмети як музика, образотворче мистецтво, трудове навчання та інше.

У своїй роботі в початковій школі вчителі будуть по-новому оцінювати дітей. Викладачі не будуть знижувати оцінки за неправильний відступ кількості клітинок і рядків в зошиті. Тобто, вчителі не будуть більше оцінювати каліграфію, за ними залишиться вимога до акуратності і розбірливості письма дитини.

Так як дітей будуть привчати спочатку писати олівцями, то лише вчитель буде вирішувати, коли дитина зможе почати писати ручкою. При цьому, при необхідності правопис олівцем може тривати і до 3 класу. Також вчителям в зошитах першокласників буде заборонено робити позначки червоним чорнилом.

Ще вчителям прибрали непотрібний розподіл годин за темами.

«Якщо він (учитель – Ред.) вичитав тему, і клас вже все зрозумів, все одно був зобов’язаний товкти воду в ступі, поки не закінчаться час. І навпаки, якщо тема класу не давалася, він був змушений переходити до наступної, тому що час закінчилися. Зараз учитель сам визначає кількість годин, порядок тем, головне – як досягти зі своїм класом кращих результатів», – зазначила Коберник.

Також в МОН готуються прибрати такий пережиток СРСР, як оформлення зошити і їх перевірку. Тепер вчитель сам вирішує, як оформити робочий зошит.

«Ця практика була введена ще за радянських часів, але ніяких критеріїв цього оцінювання прописано не було», – відзначили в міністерстві.

У Міносвіти готуються значно підняти зарплати вчителям до рівня трьох мінімалок (близько 10 тисяч гривень).

Також всім педагогам готують переатестацію на предмет їх професіоналізму. Сертифікація для вчителів буде добровільною. У разі успішної здачі, викладачам будуть платити щомісячну доплату в розмірі 20% посадового окладу на термін дії сертифіката.

 


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews