На Рівненщині таки реабілітуватимуть річки

На разі думають як

15.08.2017 21:34   Джерело: RvNews
Опубліковано : Юліана Медічі

Рішення про реабілітацію річок прийняли на обласній нараді під керівництвом заступника голови Рівненської ОДА Віталія Ундіра.

Зокрема, з огляду масового мору риби в спекотні серпневі дні вирішили розпочати з Дубенщини та Млинівщини – з проекту впорядкування річки Іква. До його підготовки залучатимуть екологів, водогосподарників, будівельників та науковців. Про це повідомляє Рівненська ОДА.

«Необхідно розробити чітку програму, якісний проект, який дасть позитивний результат. Для цього потрібно заключити угоду між усіма причетними структурами, а в подальшому залучати і органи місцевого самоврядування», – зазначив Віталій Ундір.

null
Віталій Ундір. Фото прес-служба

Як повідомив заступник директора навчально-наукового інституту агроекології та землеустрою НУВГП Ігор Статник, наразі у виші розробляють концепцію відновлення басейну річки Іква. Документом передбачено розробити заходи захисту водної екосистеми від забруднення, збереження ландшафту та забезпечення екологічно-безпечних умов для населення. Реалізація концепції передбачає залучення коштів. На це з природоохоронного фонду області виділять 70 тисяч гривень.

null
Фото прес-служба РОДА

Фахівці проведуть оцінювання екологічного стану річки Іква, а саме русла, заплави та водозбірної території. Після отримання результатів дослідження розроблять дорожню карту з детальним переліком природоохоронних заходів.

Аналогічні проекти в подальшому планують розробити для річки Устя та водойми Басів Кут, що у Рівному.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews