Жителі Гощанського району не мають можливості захищати свої права у місцевому суді

25.10.2017 12:48   Джерело: RvNews
Опубліковано : Олександр Войцеховський

Жителі Гощанського району Рівненської області впродовж двох місяців не мають можливості захищати свої права в місцевому районному суді. Адже з 29 серпня цього року в ньому немає суддів.

Згідно з інформацією, наданою керівником апарату Гощанського районного суду, штатним розписом передбачено три штатні одиниці судді. Суддя Л.М. Рудик пішла у відставку ще 3 жовтня 2016 року. З 27 квітня 2017 року в судді В.М. Пацка закінчився строк повноважень. А 29 серпня цього року Вища рада правосуддя відправила суддю Л.І. Чорноус у відставку.

Таким чином, станом на 19 жовтня 2017 року в цьому суді нерозглянутими залишаються:

- 409 справ, які були на розгляді на момент припинення повноважень останнього судді;

- 253 справи, які надійшли до суду в період відсутності суддів (з них: 83 цивільних; 6 справ адміністративного судочинства; 158 справ про притягнення осіб до адміністративної відповідальності; 4 кримінальних провадження; 2 скарги на рішення дії чи бездіяльність слідчого, прокурора під час досудового розслідування).


«Люди позбавлені можливості вирішувати спори, які виникають між ними, оскаржувати незаконні рішення органів місцевого самоврядування. Крім того, на сьогодні не покарано жодного з правопорушників, зокрема водіїв, які перебували в стані сп’яніння за кермом та були виявлені поліцейськими на території Гощанського району в період з 29 серпня 2017 року. Оскільки такі справи щодо притягнення до відповідальності має розглядати саме Гощанський районний суд. В зв’язку з нерозглядом справ через відсутність суддів, порушники, які створювали загрозу безпеці руху, в тому числі на міжнародній трасі «Київ-Чоп», залишаться непокараними»- коментує ситуацію керівник правових програм РОГО «Комітет виборців України» Микола Глотов. 


Враховуючи це, Рівненська обласна громадська організація «Комітет виборців України» звернулася з листами до Президента України, Вищої ради правосуддя та Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя з проханням вжити всіх можливих заходів для невідкладного вирішення цього питання.

 За матеріалами сайту Рівненської обласної громадської організації "Комітет виборців України"

 

 


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews