На Рівненщині локалізовують африканську чуму
На приватному господарстві села Кустин Рівненського району підтвердили інфоромацію про африканську чуму свиней.
Під час районної протиепізоотичної комісії затвердили план заходів з метою узгодження дій усіх служб з локалізації захворювання. На фермі запровадили карантин, тварин умертвили безкровним методом, туші спалили. Проводиться дезінфекція приміщення.
На засіданні комісії також визначили зону нагляду – 10-ти кілометрову зону від місця спалаху захворювання. Туди увійшли десять населених пунктів поблизу Кустина, у яких розпочався подворовий обхід з метою виявлення хворих тварин.
Ветеринари закликають людей бути обачливими. Хоч вірус і є безпечним для людини, проте захворювання здатне швидко розповсюджуватися. Хвороба легко переноситься. У випадках мертвих і хворих свиней відразу необхідно повідомити фахівців ветеринарної служби.
За матеріалами прес-служби РОДА.
Останні новини:
- Обласний ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою в Острозі почав прийом документів на вступ
- Майже 13 мільйонів гривень компенсацій на сільгосптехніку отримали аграрії з Рівненської області
- У Рівному діє «Школа відповідального батьківства»: як вона працюватиме у травні
- Ветеранських просторів на Рівненщині стає більше