У Рівненській обласній бібліотеці презентують монографію до 100-річчя УНР

18.11.2017 12:31   Джерело: RvNews
Опубліковано : Людмила Марчук

В ці дні Україна відзначає велику історичну дату – 100-річчя проголошення Української Народної Республіки.

У Рівному обласній науковій бібліотеці до цієї дати приурочать презентацію наукової праці Руслани Давидюк «Українська політична еміграція в Польщі: склад, структура, громадсько-політичні практики на території волинського воєводства».\

null
null

Захід відбудеться 21 листопада о 14.00 годині. До участі в презентації запрошені представники влади, науковці, учителі історії та студенти. Про це повідомила Рівненська ОДА.

У монографії комплексно досліджено діяльність міжвоєнної української політичної еміграції в Польщі та її адаптацію до західноукраїнського соціуму. Розглянуто ідеологію, склад, структуру еміграції, спроби її самоорганізації та громадсько-політичні практики у Волинському воєводстві.

Також ідеться про працю української еміграції в міжвоєнній Польщі через висвітлення діяльності її представників на Волині: Степана Скрипника, Сергія Тимошенка, Євгена Білецького, Сергія Бачинського, Івана Литвиненка, Оникія Богуна, Володимира Оскілка, Павла Пащевського, Параскевії і Миколи Багринівських, Петра і Миколи Певних, Миколи Маслова, Івана Волошина та багатьох інших.

Дослідження охоплює 1920-1930-ті роки, включаючи проекцію на період УНР (1917-1920 рр.) та час першої радянізації (1939-1941 рр.).

 


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews