На Рівненщині до неплатників аліментів застосовуватимуть нові методи впливу

Соціальні роботи, заборона керувати авто та виїзду за кордон - і це ще не весь перелік санкцій

24.11.2017 20:45   Джерело: RvNews
Опубліковано : Людмила Марчук

Нещодавно Верховна Рада підтримала законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів».

Він посилює відповідальність батьків за несплату аліментів. За нововведеннями до неплатників аліментів, які заборгували виплати більш ніж за 6 місяців, будуть застосовувати нові методи виконання рішень. А саме:

  1. Боржник позбавляється права виїзду за кордон до повної ліквідації заборгованості.
  2. Боржник тимчасово позбавляється права керувати автомобілем.
  3. Боржник позбавляється права використовувати зброю, а також полювати. Така заборона також діятиме доти, доки заборгованість зі сплати аліментів не буде погашена у повному обсязі.
  4. Запроваджується новий вид адміністративного стягнення - 2 місяці соціальних робіт для боржника. Він виконуватиме їх у вільний від навчання чи роботи час. А оплата за них піде на погашення боргу дитині.
  5. Боржник не матиме права не надавати згоду на виїзд дитини за кордон. Той з батьків, хто проживає з неповнолітньою дитиною, зможе виїхати з нею за кордон на відпочинок чи лікування без дозволу недобросовісного батька.
  6. Також при подачі заяв щодо аліментів до суду не потрібно сплачувати ніяких зборів.

– Платити аліменти – не забаганка, а обов’язок відповідальних батьків. Державні виконавці Рівненської юстиції тримають це питання на жорсткому контролі. Нагадаю, що лише за два місяці соціальної акції (серпень-вересень) на Рівненщині з боржників аліментів стягнули більше 13 мільйонів гривень виплат. Але якби ми ще тоді мали такі важелі впливу на боржників, думаю, що сума стягнених аліментів була б ще більшою, – наголошує начальник Головного територіального управління юстиції в Рівненській області Іванна Смачило. – В рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО!» працівники юстиції працюють із громадськими організаціями, які опікуються жінками та дітьми,  та консультують громадян, які мають право на аліменти. Ми не будемо стояти осторонь, коли порушуються права дитини. Бо кожна дитина має право на гідне життя і щасливе дитинство.

Зазначимо, що станом на сьогодні в Управлінні державної виконавчої служби ГТУЮ в Рівненській області перебуває майже 17 тисяч документів про стягнення аліментів з боржників. З них майже 3 тисячі такі, які заборгували аліменти більш ніж за три місяці.

 


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews