Будувати багатоповерхівки в українських селах заборонили

08.05.2018 16:03   Джерело: RvNews
Опубліковано : Наталія Рівненська

Оновлений документ про державні будівельні норми «Планування і забудова територій» вже затверджений і буде опублікований найближчим часом.

Заступник голови Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе повідомив про це у своєму дописі в Facebook.

Мінрегіон встановило максимальну поверховість житлової забудови в населених пунктах в залежності від їх класифікації та чисельності населення.

За словами заступника міністра, все частіше наші міста та села починають втрачати свій реальний вигляд. Сільська місцевість забудовується та перетворюється на міста, хоча фактично не має достатньої інженерної підготовки для цього. У свою чергу, міста починають все більше нагадувати азіатські кам’яні джунглі.

«Тепер в сільських населених пунктах з чисельністю населення до 1000 осіб дозволяється виключно садибна забудова, в селах понад 1000 осіб – садибна забудова і багатоквартирні будинки заввишки до 12 м (до 4 поверхів включно), в селищах міського типу – садибна забудова і багатоквартирні будинки до 15 м (до 5 поверхів включно), – зазначив Лев Парцхаладзе. - У містах з чисельністю населення до 50 тисяч дозволяється садибна забудова і багатоквартирні будинки до 27 м (до 9 поверхів включно), в містах з населенням 50-100 тисяч – садибна забудова і багатоквартирні будинки до 48 м (до 16 поверхів включно)».

Заступник міністра Мінрегіону вважає, що такі зміни сприятимуть гармонізації реального простору наших міст та сіл і зроблять їх більш комфортними для жителів. Також це дозволить планувати подальший розвиток населених пунктів, враховуючи можливості їх інфраструктури, що теж важливо.

 


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews