На Дубенщині Тараканівська громада стурбована питаннями впровадження медичної реформи

17.05.2018 06:34   Джерело: RvNews
Опубліковано : Дарина Ясна

Тараканівська об’єднана територіальна  громада самостійне життя почала лише цьогоріч. Поступово стали вирішувати усі планові питання та впроваджувати різні реформи. Дещо загальмувала лише медична реформа. Розібратися у цих складних питаннях  Тараканівській громаді допомогли консультанти Офісу реформ проекту ПУЛЬС Рівненського РВ АМУ.

Голова Тараканівської громади Наталія Сорочинська розповіла, що вже нині зроблено у галузі медицини. До липня місяця медичну субвенцію на первинку  громада передала на район. Тим часом почали створювати  комунальний некомерційний заклад  «Тараканівська амбулаторія». Подали документи на отримання медичної ліцензії для закладу, і в умовах реформи все заплутали. Попри те що вже призначили виконуючого обов’язки головного лікаря амбулаторії, підписувати декларації з пацієнтами не можуть, адже їх немає в єдиній системі реєстру E-Helth, допоки  не отримають усі документи. Таким чином – процес підписання декларацій у Тараканівській ОТГ загальмував.

null
 Фото Проекту ПУЛЬС 

Консультант з бюджетних питань Людмила Кушнер розглянула фінансову сторону питання, вона переконана - для громади ефективніше буде перейняти на себе медичні повноваження, так громада напряму отримуватиме кошти за пацієнтів, і їх  буде значно більше ніж до липня місяця. У фінансах однозначно виграє.

Голова Дубенської РДА Юрій Парфенюк каже: «Ми готові усіляко допомагати громаді. Можемо і надалі, допоки громада не отримає усі необхідні документи, виконувати медичні повноваження. Головне усім нам працювати у правовому полі».

null
 Фото Проекту ПУЛЬС 

Консультант з правових питань Василь Курилас  зазначив, що у подібну ситуацію потрапило чимало громад. Тому зараз її вирішують на рівні МОЗ. Одразу на місці  проконсультувалися з радником з питань впровадження медичної реформи Василем Височанським. Він надав вичерпний алгоритм вирішення даної проблеми. «Це питання складне, і чимало громад справді заплуталися, тому не можуть підписувати декларації між лікарем та пацієнтами. Але цю проблему усі поступово долають. А медичні повноваження і справді краще забрати на виконання у громаду. Так буде спокійніше» – запевнили експерти.

  

Повідомляє Офіс Реформ Проекту ПУЛЬС Рівненського РВ Асоціації міст України

 

 


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews