Ще на три роки продовжила Рівненщина співпрацю з Вармінсько-Мазурським воєводством Польщі

Підкріпили угоду підписанням Плану заходів на наступні три роки - 2018 – 2020 роки.

25.05.2018 23:13   Джерело: RvNews
Опубліковано : Дарина Ясна

Документ підписали голова ОДА Олексій Муляренко та Маршалек воєводства Густав Марек Бжезін під час урочистостей з нагоди відзначення 15-річчя міжрегіонального  співробітництва.

У міському будинку культури Рівного зібралися представники Маршалківського уряду, консул Республіки Польща у Луцьку, керівники обласної влади, РДА та ОТГ.

null
 Фото прес-служба РОДА

«Це важливий день для міжнародного співробітництва Рівненщини. Ми підводимо підсумки і плануємо подальшу роботу. Проводячи аналогії певних реформ, зокрема децентралізації, ми використовуємо досвід сусідньої держави. Якщо в Польщі реформи проходили десятиріччями, то ми використовуємо експрес-методи у реформуванні нашої країни. А польський досвід нам у нагоді», - зазначив Олексій Муляренко. 

окрема, за 15 років співпраці вдалося реалізувати проекти в сфері охорони здоров’я, пожежної безпеки, освіти, туризму. За прикладом Ольштину, на Рівненщині успішно втілена ініціатива розвитку туристичних інформаційних центрів. Також вдалося відновити двосторонню співпрацю між обласною дитячою лікарнею та воєводською спеціалізованою дитячою лікарнею. Завдяки навчанню, яке пройшли рівненські лікарі в Ольштині, та придбаному новому обладнанню були проведені перші спільні малоінвазивні операції для дітей Рівненщини. Хороші враження залишив українсько-польський телерадіофестиваль «Калинові мости».

null
 Фото прес-служба РОДА

У свою чергу Маршалок висловив сподівання на успішне продовження співпраці:

«Ми вражені темпами реформ, які відбуваються в Україні. Вітаємо Рівненщину із хорошим рейтингом Кабінету Міністрів – друге місце за результатами 2017 року. Ми готові ділитися своїм досвідом, а також повчитися і у вас».

null
 Фото прес-служба РОДА

Таким чином, наступні три роки Рівненщина та Вармінсько-Мазурське воєводство планують співпрацювати у напрямку розвитку місцевих аеропортів, у сферах туризму, культури, медицини та  у сільському господарстві. Розширять партнерські стосунки і на рівень ОТГ. Розвиватимуть відносини нацменшин, адже, як виявилося, в даному воєводстві представлена найчисельніша українська діаспора.

Під час заходу польські колеги презентували Вармінсько-Мазурське воєводство. Мова йшла про економіку та туристичний потенціал.

 


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews