Сергій Савчук: "Разом із португальськими партнерами сфокусуємося на впровадженні «зелених» проектів"

22.06.2018 22:30   Джерело: RvNews
Опубліковано : Дарина Ясна

Таких домовленостей досягнуто під час Другого засідання Міжурядової українсько-португальської спільної комісії з питань торговельно-економічного співробітництва, що відбулося у м. Лісабон (Португалія) під головуванням Міністра економіки Португалії Мануеля Калдейра Кабрала та Міністра культури України Євгена Нищука.

Сторони відзначили, що відновлювана енергетика та енергоефективність залишаються пріоритетними сферами для партнерства, обміну досвідом, а також залучення інвестицій.

 Як відомо, Португалія вирізняється серед країн ЄС високою метою щодо розвитку «чистої» енергетики. У планах до 2020 р. – досягти 31 відсотків «зеленої» енергії та зменшити енергозалежність на 70 відсотків. При цьому, країна має ще одну амбітну, але цілком реальну ціль – 60 відсотків електроенергії, виробленої з «чистих» джерел до 2020 року. Вже у 2016 р. ця частка склала 54%.

 Зважаючи на активність України у розвитку «чистої» енергетики, позитивні законодавчі зміни для інвесторів, сторони домовилися разом вжити максимум заходів для залучення інвесторів у проекти «чистої» енергетики, зокрема у встановлення заводів для виробництва енергії із сміття, генерації рідкого біопалива, когенераційних установок на біопаливі, станцій для заряджування електромобілів. 

null
Глава Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Сергій Савчук. Фото з мережі Інтернет

Рентабельність проектів із встановлення твердопаливних котелень та біоТЕЦ в українських містах також обговорив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук із Карлосом Алегрією - керівником португальської компанії «FPT Energia e Ambiente», що спеціалізується на виробництві енергії з біомаси. Компанія здійснює реалізацію повного циклу проекту: від його розробки до впровадження та експлуатації.

«Українські міста все більше опікуються питанням зменшення споживання газу та переходу на альтернативне паливо. Для цього є значна ресурсна база, удосконалене законодавче поле та запроваджені стимули для інвесторів», - запевнив представників компанії Сергій Савчук.  

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю Держенергоефективності

 


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews