Самоочищення річки Устя не відбувається, - Рівненський ЦГМ

18.08.2018 14:43   Джерело: RvNews
Опубліковано : Наталія Рівненська

Хімлабораторія Рівненського ЦГМ щомісячно проводить відбір та аналіз проб поверхневих вод річки Устя у двох створах: 20,5 км вище м. Рівне, та 2,5 км нижче м. Рівне.

Фізико-хімічні показники двох створів значно різняться між собою, адже річка зазнає сильного антропогенного впливу. Так як Устя протікає через все місто, та отримує «дозу» скидів, відповідно й рівень забруднення високий.

До прикладу: верхній створ (неподалік джерела Св.Миколая) можна вважати чистим у порівнянні з нижнім створом (район с. Малий Олексин), адже у воді нижнього створу присутній болотяно-гнилосний запах, вода мутна, у воді багато гниючих водоростей та листя; дно річки сильно замулене.

Часто виявляються випадки високого забруднення азотом амонійним, який виділяється у процесі гниття, що тягне за собою низький вміст кисню, адже у процесах гниття споживається велика кількість кисню, додати високу температуру у літній період, і регулярно спостерігаємо випадки замору риби. Рівень кисню в середньому 2-3 мг/дм3.

За останні кілька місяців (травень-липень) при відборі проб води з нижнього створу (район с. Малий Олексин) відчувався сильний запах болота, гнилі біля річки, вміст розчиненого у воді кисню становив: травень – 2,16 мг/дм3; червень – 2,31 мг/дм3; липень – 4,00 мг/дм3 , при нормі не менше 6 мг/дм3 влітку. БСК5 (біохімічне споживання кисню) в травні - 5,86 мг/дм3, червні – 5,68 мг/дм3, липні – 6,70 мг/дм3.

Швидкість течії води ледь досягає 0,1-0,2 м/с, через що процес насичення води киснем незадовільний, самоочищення річки не відбувається.

За матеріалами Рівненського ЦГМ.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews