На Рівненщині діє тимчасова заборона вилову раків

20.08.2018 11:30   Джерело: RvNews
Опубліковано : Таня Костенко

Рівненський рибоохоронний патруль повідомляє, що з 20 серпня до 30 вересня в області встановлено заборону на вилов раків, відповідно до наказу № 24-ОД від 14 березня 2018 року Управління Державного агентства рибного господарства у Рівненській області, інформує сайт Рівненського рибоохоронного патруля.  

Як відомо тривалість линьки раків не однакова: цей процес може тривати від кількох хвилин до цілої доби. Про те, що цей процес скидання хітинового покриву є вкрай важливим для життєдіяльності даного виду безхребетних, годі й казати. Адже цей панцир не лише служить йому як захисний механізм, а й заважає йому розвиватися, тобто стримує його ріст. Після скидання цього твердого панцира утворюється новий м’який покрив сіруватого відтінку й до того часу поки він не затвердіє, рак росте у довжину. Саме у цей час раки надчутливі та беззахисні. Тому й Рівненський рибоохоронний патруль звертає увагу на те, щоб рибалки не зловживали виловом раків у цей період.

Звертаємо увагу, що на цей період заборонено будь-який вилов раків та у будь-якому місці. Лов раків в заборонений період є порушенням законодавства, в результаті якого наступає адміністративна відповідальність за ч.4 ст. 85 КУпАП. Дана стаття передбачає накладання штрафу у розмірі до 680 грн. Крім того, порушнику доведеться сплатити збитки у розмірі 25,5  грн. за кожного незаконно виловленого рака.

Якщо ви стали свідком порушення Правил рибальства та даної заборони просимо повідомляти на «гарячу» лінію Рівненського рибоохоронного патруля – (093) 263-39-32.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews