Рівненський етнограф презентує нову книгу (Фото)

19.09.2018 15:13   Джерело: RvNews
Опубліковано : Наталія Рівненська

Серед відомих митців Рівненщини небагато фольклористів, збирачів та дослідників традиційної культури краю. Українському читачеві добре відоме ім’я Віктора Ковальчука, редактора-упорядника семи випусків наукового видання „Етнокультурна спадщина Рівненського Полісся” , колективної монографії «Етнокультура Рівненського Полісся» та автора книг «Народна музика Рівненського Полісся. Обрядові пісні і методичного посібника (у співавторстві з О. Гумінською) «Етнокультурний центр у системі позашкільного закладу: концепція, досвід , перспективи» та інші.

23 вересня 0 15 год. у відділі обслуговування документами з мистецтва РОУНБ (2-ий пов.) відбудеться презентація його нового видання, під назвою «Народна музика Рівненського Полісся у записах Віктора Ковальчука. Презентація проводиться Рівненською обласною універсальною науковою бібліотекою спільно з Львівською національною музичною академією ім.М.В.Лисенка, Рівненським міським Палацом дітей та молоді та Етнокультурним центром Рівненського ПДМ.

Книга рекомендована до друку Вченою радою Львівської національної музичної академії ім.М.В.Лисенка та видана за сприяння управління культури і туризму Рівненського міськвиконкому та відповідно до «Програми підтримки книговидання місцевих авторів та популяризації української книги в м.Рівному на 2016-2020 роки».

Матеріали презентованого збірника під назвою «Народна музика Рівненського Полісся у записах Віктора Ковальчука відображає багатолітню експедиційно-пошукову та наукову роботу відомого рівненського дослідника і популяризатора фольклорного мистецтва Віктора Ковальчука. Ця книга- антологія народномузичних творів північних районів Рівненщини містить 238 різножанрових пісенних та інструментальних зразків, зафіксованих автором упродовж 1993–2006 рр. Видання ілюстроване експедиційними рисунками та фотографіями.

До книги додається два компакт-диски пісенних та інструментальних зразків автентичних записів, здійснених впродовж 1993- 2006рр. Віктором Ковальчуком. Більшість творів публікується вперше. Цей збірник адресується етнографам, етномузикологам, діалектологам, краєзнавцям і всім шанувальникам традиційної народної культури. Презентоване видання зацікавить не лише читача, краєзнавців, учасників народних фольклорних колективів, але й шанувальників традиційної народної культури нашого краю.

У заході братимуть участь:

автор книги – керівник Етнокультурного центру Рівненського міського Палацу дітей та молоді Віктор Ковальчук;

«Народний художній колектив» етногурт «Сільська музика» Рівненського міського Палацу дітей та молоді;

редактор видання – кандидат мистецтвознавства, завідувач проблемної науково-дослідної лабораторії музичної етнології Львіської національної музичної академії ім. М. В. Лисенка Юрій Рибак;

автори транскрипцій музичного матеріалу книги – старший викладач кафедри музичного фольклору РДГУ Людмила Гапон та кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри музичного фольклору РДГУ Вікторія Ярмола;

мовний редактор – Наталія Гавриш;

представники управління культури і туризму Рівненського міськвиконкому – заст. начальника Андрій Ткачук та гол. спеціаліст Анна Чуб;

фольклористи, науковці, видавці, автори дизайну книги, колеги з Рівненського ПДМ та члени творчих спілок Рівненщини, шанувальники традиційної культури краю.

За матеріалами https://ritm.tv 


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews