Мегаподія: у Рівному виступатиме Українська Капела Бандуристів з Америки

Українська Капеля Бандуристів Північної Америки ім. Т. Шевченка представить концерт «З Україною в серці», який відбудеться у Концертному залі Міського Будинку Культури 24 жовтня о 18:30.

16.10.2018 22:32   Джерело: RvNews
Опубліковано : Дарина Ясна

Українська Капела Бандуристів Північної Америки ім. Т. Шевченка з Детройту, США (скорочено – УКБімТШ) цього року відзначає свій столітній ювілей. З цієї нагоди цей колектив на чолі зі своїм мистецьким керівником і диригентом Олегом Махлаєм гастролюватиме в Україні з 20-го до 28-го жовтня.

Почути капелу можна буде в Чернігові, Києві, Рівному, Берестечку, Луцьку та Львові, де УКБімТШ виступатиме з концертами, представить освітні програми для молодих бандуристів та візьме участь у Божественних Літургіях. У Рівному концерт відбудеться 24 жовтня. Вартість квитків від 50-тьи до 100 грн. 

Свою історію Капела бандуристів в Асмериці розпочала з «Кобзарського хору», який заснував у Києві Василь Ємець ще в 1918-му році. Радянський уряд ліквідував цей колектив на початку Другої світової війни. Одначе вже у 1941-му році ансамбль відновив свою діяльність завдяки багатьом колишнім учасникам, і згодом, у 1949-му році, емігрував до Сполучених Штатів Америки, де і сьогодні продовжує свою мистецьку місію: нести бандурне та кобзарське мистецтво до широкого кола слухачів. Понад століття УКБімТШ презентує в світі бандурне мистецтво та популяризує українську пісню. Географія гастрольних поїздок колективу надзвичайно широка - від Північної Америки до Австралії, а також країни Європи. Капеля виступала на таких всесвітньо відомих сценах, як Карнеґі Холл (Carnegi Hall) в Нью-Йорку, США; Катедрі Нотр Дам (Notre Dame Cathedral) в Парижі, Франція; Мессі Холл (Massey Hall) в Торонто, Канада та багатьох інших. В Україні Капеля гастролювала у 1991-му, 1994-му та 2001-му роках та концертувала на сценах Львівського, Одеського та Київського оперних театрів. 

Примітною особливістю ансамблю є те, що музиканти плекають та зберігають рідкісний харківський спосіб гри на бандурі. Репертуар колективу складається з понад 600 творів, в тому числі – унікальних композицій Григорія Китастого та Гната Хоткевича. Зараз більшість членів УКБімТШ, а їх понад п’ятдесят, є американцями та канадцями у другому, третьому і четвертому поколінні емігрантів з України. Багато учасників не є фаховими музикантами і мають інші професії. 

Крім виступів з концертами, метою гастролей УКБімТШ є налагодження зв’язків з численними бандуристами, школами та ансамблями бандури по всій Україні для того, щоб закласти наріжний камінь побудови міжнародної програми обміну бандуристів. У 1992 році УКБімТШ було присвоєно звання лауреата Національної державної премії України імені Тараса Шевченка за популяризацію української музичної спадщини.

 

 


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews