В Україні не вироблятимуть «шампанське» та «коньяк»

31.10.2018 17:43   Джерело: ukrinform.ua
Опубліковано : Наталія Рівненська
Українські винороби готові виконати вимоги Угоди про зону вільної торгівлі з ЄС, у тому числі щодо переходу на нові найменування продукції, після завершення перехідного періоду, тобто після 2026 року. 

Про це повідомив генеральний директор корпорації «Укрвинпром» Володимир Кучеренко, пише Укрінформ.

«Українські винороби готові виконати всі вимоги, які передбачені в рамках Угоди про асоціацію, та перейти на нові найменування для своєї продукції після завершення перехідного періоду - після 2026 року. Ідеться про назви «шампанське» та «коньяк», бо ці терміни походять від географічних назв територій - провінції Шампань і міста Коньяк. Ми тісно співпрацюємо з Національним міжпрофесійним бюро Коньяка та Міжпрофесійним національним комітетом вин Шампані та рахуємося з вимогами Франції, яка захищає інтереси своїх виробників», - підкреслив Кучеренко.

Він нагадав, що Молдова та Вірменія вже виконали умови ЄС. Так, молдовський коньяк отримав офіційну назву «Дівін» (Divin), яка наразі є товарним знаком, що належить державі. Вірменія змінила назву на «Арбун».

«Ми також повинні пройти процедуру зміни найменування. Це не просто переклеїти етикетки. Нова назва повинна враховувати історичні моменти чи національні особливості. А головне - треба також подбати про те, щоби не допустити зниження виробництва, зберегти робочі місця, вдосконалювати технологічне виробництво української виноробної галузі», - додав Кучеренко.

У позиції, яка викладена на сторінці корпорації у Facebook, наголошується, що українські виробники готові до переходу на нові найменування, навіть попри ймовірне падіння їхніх прибутків під час цього процесу. Водночас винороби зазначають, що сьогодні запроваджуються «непідйомні податки і акцизи» на алкогольну та виноробну продукцію.

Ці та інші питання будуть обговорюватися на 4-му Національному виноробному форумі 31 жовтня в Києві.

За матеріалами https://www.ukrinform.ua 


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: ukrinform.ua