У Рівненській області стартували Ради регіонального розвитку

07.12.2018 16:14   Джерело: RvNews
Опубліковано : Наталія Рівненська
У трьох районах Рівненщини вже відбулися Ради регіонального розвитку – Володимирецькому, Корецькому та Сарненському. На заходах підвели підсумки про важливі ініціативи у регіонах за останні кілька років. А головне – намітили напрямки розвитку територій до 2021 року.

Ради у районах проводилися  за участю заступників голови ОДА Ігоря Тимошенка та Світлани Богатирчук-Кривко. Посадовці заслухали, як розвиваються території в умовах децентралізації, яким чином реалізуються освітня та медичні реформи. Також означили основні складові, які обов’язково мають бути включені у плани розвитку.

За словами Ігоря Тимошенка, Ради регіонального розвитку у районах – це продовження обласної під головуванням голови ОДА Олексія Муляренка:

«Кожен регіон повинен розробити таку собі «дорожню карту». Це конкретний план дій, що мають бути направлені на вирішення проблем, підвищення економіки, що в цілому має позитивно вплинути на життя людей. У документі має бути чітко прописано, на що витрачатимуться гроші місцевих бюджетів у наступні три роки. Обов’язковою умовою його впровадження має бути обговорення з громадськістю на рівні району».

Усі складові планів повинні бути спрямовані на поліпшення якісних, медичних, соціальних послуг, розвиток підприємництва та створення умов для інвесторів. Окрім того, стратегічні проекти, що враховуватимуть державні пріоритети, потенційно матимуть усі шанси на підтримку з Державного фонду регіонального розвитку.

В свою чергу заступник голови ОДА Світлана Богатирчук-Кривко наголосила на важливості проведення освітньої та медичної реформи:

«У школах зараз створюються Новий освітній простір та реалізується проект Нова українська школа. Це абсолютно новий формат надання освітніх послуг. Адже у навчальних закладах створюються такі умови, що мотивують до навчання школярів. Щодо медичної реформи, то слід відзначити, що в області нині будуються сучасні амбулаторії та ФАПи. Заклади будуть оснащені сучасним обладнанням та ІТ-технологіями. Вдало реалізується національна кампанія «Обери свого лікаря», під час якої впроваджується якісно новий формат надання медичних послуг людям».

Заступник голови рекомендувала районам враховувати усі ці компоненти.

Нагадаємо, голова облдержадміністрації Олексій Муляренко доручив упродовж двох місяців підготувати стратегічний План розвитку області на 2019-2021 роки. Упродовж найближчого часу обговорення мають пройти на рівні районів, міст, громад. Всю інформацію узагальнять на рівні області та визначать стратегічні напрямки на найближчі три роки.

За матеріалами прес-служби РОДА.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews