Будівництво волоконно-оптичної лінії зв’язку РАЕС – Грабів – Рівне – ХАЕС добігає кінця

11.12.2018 20:30   Джерело: RvNews
Опубліковано : Яна Замкова

Волоконно-оптична лінія зв’язку довжиною 176,9 км проходитиме територією Рівненської, Волинської та Хмельницької областей. З них: 85 км  по ПЛ 330 кВ РАЕС – Грабів; 23,6 км по ділянці ПЛ 330 кВ РАЕС – Рівне; 68,3 км по ПЛ 330 кВ ХАЕС – Рівне, інформує сайт Рівненської АЕС.

Спорудження волоконно-оптичної лінії зв’язку виконується шляхом монтування оптичних кабелів, вбудованих у грозозахисний трос. Як зауважив заступник начальника електричного цеху РАЕС з експлуатації загальностанційних об’єктів Федір Грибіненко, така лінія зв’язку має низку переваг, серед яких: висока пропускна здатність, швидкість передачі інформації, тривалий термін експлуатації та інформаційна безпека, адже дані передаватимуться без ризиків перехоплення.

Проект було розпочато компанією «Укренерго» в кінці 2016 року. На першому етапі, який завершився у березні поточного року, у приміщеннях зв’язку підстанцій «Грабів», «Рівне», «Хмельницька» змонтовано обладнання Рівненської АЕС, а на території підстанцій прокладено волоконно-оптичні кабелі. На ПЛ 330 кВ РАЕС – Грабів замінено 15 анкерних та 44 проміжних опор, виконано монтаж майже кілометрового кабелю ВОЛЗ. Наразі ведуться роботи на ПЛ 330 кВ РАЕС – Рівне, де триває заміна трьох анкерних опор та проводитиметься заміна 14 проміжних опор. Монтаж кабелю ВОЛЗ довжиною 23,6 км планується завершити до кінця цього року. В цілому ж, будівництво сучасних ліній зв’язку заплановано закінчити у першому півріччі 2019 року.

Завдяки новій лінії зв’язку між енергооб’єктами Західної та Південно-Західної електроенергетичних систем її підстанції матимуть надійні канали зв’язку, а також буде забезпечено високошвидкісну й безперебійну передачу телеінформації з Рівненської АЕС та надійну роботу протиаварійної автоматики енергетичних об’єктів західного регіону НЕК «Укренерго».


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews
Загрузка...