Українські письменники отримали премію «Книга року ВВС-2018»

15.12.2018 17:24   Джерело: ua.interfax.com.ua
Опубліковано : Наталія Рівненська

Переможцем премії "Книга року ВВС -2018", представленої в партнерстві з Культурною програмою ЄБРР, став роман українського письменника Юрія Андруховича "Коханці Юстиції", в номінації "Дитяча книга року-2018" перемогла казка "Мері" Сашка Дерманського, а в новій номінації "Книга року - Есеїстика-2018" перемогу здобув збірник Андрія Бондаря "Церебро".

Як повідомляє в п'ятницю "ВВС News Україна", кожен з переможців отримає винагороду £ 1000 у гривневому еквіваленті.

Говорячи про книгу-переможницю в номінації "Книга року-2018", головний редактор "BBC News Україна" Ніна Кур'ята зазначила: "Роман Ю. Андруховича - про людей в неймовірно складних, часто трагічних ситуаціях. Ці заколотники й ідеалісти хочуть по-своєму зробити справедливим недосконалий світ. Особлива краса тексту в поєднанні історичного антуражу, навіть документальних свідчень - з містикою і легендою. Історія і сучасність нагадують про відносність істини, але й про необхідність її шукати".

Переможця нової номінації "Книга року - Есеїстика" - збірку "Церебро" А.Бондаря охарактеризувала випусковий редактор "BBC News Україна" Марта Шокало: "Цей письменник пише про речі звичайні, щоденні, побутові. Втім, в його словах вони набувають зовсім іншого значення. І важко зрозуміти, де та межа між реальністю і його вигадкою. Оповідач часто потрапляє в ситуації курйозні, трагікомічні. Виручає завжди філософська іронія".

Твір, що переміг у номінації "Дитяча книга року", - про командну роботу, любов і надії. "Сучасна казка "Мері" С.Дерманського розповідає нам, як справжня дружба - навіть з конем або водяним демоном - і справжня мужність можуть допомогти нам стати тим, ким ми завжди повинні бути, і відновити наш вкрадений голос", - зазначив керуючий директор ЄБРР з внутрішніми і зовнішніх зв'язків Джонатан Чарльз.

Видавництва, де побачили світ книги переможців, отримають право використовувати логотип конкурсу "Книга року" в своїх наступних виданнях. 

У журі премії "Книга року-2018" увійшли професор Національного університету "Києво-Могилянська академія" Віра Агеєва, журналіст, член Нацради з питань телебачення і радіомовлення Ольга Герасим'юк, письменник і журналіст Віталій Рябчук, філософ і письменник Тарас Лютий, радник з питань культури ЄБРР Світлана Пиркало, випусковий редактор "ВВС News Україна", координатор конкурсу Марта Шокало,

Минулого року переможцями "Книга року ВВС -2017" стали роман "Земля загублених, або Маленькі страшні казки" Катерини Калитко і "Комп і компанія" Анни Коршунової ("Дитяча книга року ВВС").

За матеріалами https://ua.interfax.com.ua 


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: ua.interfax.com.ua