Видатки на медицину в обласному бюджеті Рівненщини зросли

16.12.2018 08:26   Джерело: RvNews
Опубліковано : Наталія Рівненська

Соціально орієнтованим називає бюджет Рівненщини на 2019 рік голова обласної ради Олександр Данильчук. Адже наступного року на такі галузі, як медицина, освіта, спорт та соціальний захист влада області заклала більші кошти.

Зокрема, на охорону здоров’я передбачили понад 1 млрд. 390 млн грн. При цьому намагалися врахувати усі потреби і медичних закладів, і хворих. Йдеться як про закупівлю нового обладнання, так і про безкоштовні медикаменти та лікування для низки категорій громадян.

Так, на гемодіаліз передбачено 29,6 млн.грн., на лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет – 25,1 млн грн. Хворим на муковізцидоз в бюджеті наступного року виділяється 2 млн грн. (зокрема, і на функціонування Центру при Рівненському обласному спеціалізованому диспансері радіаційного захисту населення), 1 млн грн передбачається для хворих із ураженням органів опори та руху. 

Не оминули пенсіонерів, інвалідів, учасників бойових дій, яким на зубопротезування бюджетом передбачено 800 тис. грн. 
Крім того, 1 млн грн влада передбачила на безкоштовні медичні послуги учасникам АТО. Так наступного року, завдяки фінансуванню з бюджету, надалі безкоштовно лікуватимуть учасників АТО у комунальному закладі «Рівненська обласна стоматологічна поліклініка» Рівненської обласної ради. На це передбачили 500 тис. грн. Ще стільки ж заклали на безоплатне лікування цієї категорії громадян в Рівненському обласному клінічному лікувально-діагностичному центрі ім. В. Поліщука.

5 млн грн передбачили в бюджеті-2019 на пільгове медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Варто зауважити, що додатково спрямували кошти на харчування та ліки. На медикаменти для одного хворого в цілому по закладах охорони здоров'я в області передбачено трохи більше 25 грн. А в обласному госпіталі для інвалідів війни ця сума становитиме 65 грн.

Майже 24 грн на день планується виділяти на одного хворого на медикаменти. В обласному госпіталі для інвалідів війни удвічі більше – майже 55 грн.

На придбання медикаментів для «швидкої допомоги» в обласному бюджеті заклали більше 4 млн грн. Також майже 10 млн  грн виділяється для придбання пального та обладнання, ремонт автомобілів.

Щодо закупівлі медичного обладнання коштом обласного бюджету, то наступного року на це планується витратити загалом понад 6,8 млн грн.

З них, обласному онкологічному диспансеру на купівлю запчастин до лінійного прискорювача передбачили 1 млн 950 тис. грн.

1,5 млн грн. - обласній клінічній лікарні на придбання офтальмологічного обладнання.

Обласній дитячій лікарні передбачено 1,8 млн грн на купівлю ЛОР-комбайна.

Обласному центру психічного здоров’я населення виділяється 250 тис. грн на закупівлю тестової методики для дітей, хворих на аутизм.

Для закупівлі медичного обладнання в обласний госпіталь ветеранів війни передбачено 1,3 млн грн.

Крім того, в бюджеті на наступний рік влада області заклала 95 млн. 180 тис. грн. на реформування регіональних систем охорони здоров’я. Йдеться про здійснення заходів з виконання спільного з Міжнародним банком реконструкції та розвитку проекту „Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей”.

За матеріалами прес-служби Рівненської обласної ради.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews