У Рівному обговорили використання альтернативних джерел енергії

21.12.2018 14:24   Джерело: RvNews
Опубліковано : Наталія Рівненська
У Рівному відбулася міжнародна конференція «Енергія біомаси». Під час заходу обговорили перспективи та потенціал використання альтернативних джерел енергії. Обговорення відбулося під час ІІ міжнародної конференції «Енергія Біомаси: перетворення природного потенціалу на регіональні партнерства» в рамках однойменного проекту.

Захід відвідали більше 100 учасників з Рівненської, Волинської та Житомирської областей, делегація партнерів з Білорусі та міжнародні експерти з ЄС.

«Кількість світових днів робить сонячну енергетику менш привабливою у нашому регіоні, ніж в центрі та сході країни. Саме тому на Рівненщині актуальне вироблення енергії з біомаси. Це можуть бути відходи від санітарних рубок у лісах та очищення придорожніх смуг. Окрім того, для задоволення потреби у виробленні дешевої енергетики можна вирощувати енергетичні рослини», - розповідає директор Рівненської агенції із залучення інвестицій та обслуговування інвесторів «ІнвесІнРівне» Дмитро Янушевський.

Саме через це попит на щепу і біомасу на Рівненщині суттєво перевищує пропозицію. Водночас, в Білорусії – діаметрально протилежна ситуація. Тож, мета конференції – налагодження співпраці між країнами: в Білорусії забезпечити стабільний збут сировини, а в Україні задовольнити попит.

Під час конференції більше 20 експертів в галузі презентували використання деревної біомаси та біомаси енергетичних рослин. Делегація із Республіки Білорусь поділилася досвідом в сфері поводження із біомасою, а експерти з ЄС презентувати кращі практики вирощування та переробки деревної біомаси в Польщі.

Окрім того, під час заходу підписали Меморандум про співпрацю між Держенергоефективності та Рівненською обласною державною адміністрацією. Документ передбачає співпрацю у сферах використання відновлювальних джерел енергії та альтернативних видів палива.

Однією із задач даного документу є сприяння у практичному застосуванні висновків, рекомендацій, результатів досліджень та зав’язків, отриманих та напрацьованих в результаті реалізації Проекту «Енергія Біомаси: перетворення природного потенціалу на регіональні партнерства».

Детальнішу інформацію про результати проекту ви можете знайти на офіційній сторінці Проекту в мережі Фейсбук: https://www.facebook.com/bio4energy/

За матеріалами прес-служби РОДА.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews