Голова Рівненської облдержадміністрації розповів про основні досягнення минулого року

03.01.2019 13:23   Джерело: RvNews
Опубліковано : Наталія Рівненська
Олексій Муляренко розповів про досягнення своєї команди в 2018 році.

Як і попередній, 2018 рік також пройшов під знаком активного будівництва соціальної інфраструктури - а це в першу чергу дороги, заклади освіти і медицини.

«Ми запустили найбільший сегмент будівництва сільських амбулаторій. Завдяки двом проектам: президентському та Світового банку на Рівненщині з’являться відповідно 34 та 89 амбулаторій. У нас з’явились 135 км якісних доріг – місцевих, державних і міжнародних. Здано в експлуатацію або триває будівництво більше 120 спортивних об’єктів. Ми в лідерах в Україні за темпами зведення багатофункціонального Палацу спорту», - зазначає Олексій Муляренко.

Продовжуючи тему медицини, голова ОДА відзначив, що для лікарень Рівненщини придбали нове медичне обладнання на понад 50 млн. грн.

Зокрема, устаткування, ціною 11,5 млн. грн., запрацювало у Рівненському діагностичному центрі. Дороговартісний рентген-апарат (5 млн. грн.) встановили у перинатальному центрі. Надсучасна  ендоскопічна система експертного класу є гастроентерологічному центрі Рівненської обласної лікарні. Їївартість понад 9 млн. грн. Апарат такого класу єдиний на всю країну.

Оновлюється обладнання і в районах. Для хірургічного відділення Гощанської ЦРЛ придбали лапароскопічну стійку за 1,4 млн грн. В рамках проекту Світового Банку для усіх районних лікарень, а також для Рівненської центральної міської та обласної лікарень, передали  кардіологічне  обладнання на 20 млн грн. ЦРЛ також отримали комп’ютерну техніку для ведення електронного реєстру пацієнтів.

«На Рівненщині успішно розвивається Новий освітній простір – школи роблять привабливими та облаштовують необхідним обладнанням. Придбали 29 шкільних автобусів. Для дошкільнят створили 450 нових місць», - розповідає Олексій Муляренко.

Важливо згадати будівництво дитячих садочків в Березнівському, Млинівському, Рівненському, Здолбунівському районах. Відкрито новозбудовані приміщення дитсадків у селах Обарів Рівненського району та Івачків Здолбунівського району. Створено додаткові групи у вже існуючих закладах дошкільної освіти 4-х ОТГ (Козинської, Малолюбашанської, Млинівської, Пісківської) та п’яти районів області (Рівненському, Сарненському, Березнівському, Рокитнівському та Здолбунівському). Добудовано приміщення дитячого ясла-садка у смт Гоща. Будуються школи в Рокитнівському, Володимирецькому та Рівненському районах.Завершується будівництво перших пускових комплексів шкіл у селах Степангород і Озерці Володимирецького, Старе Село Рокитнівського районів.

«Продовжуємо піклуватись про найменш захищені категорії людей - престарілих, людей з інвалідністю, бездомних. Думаю, що вдалось за рік для них зробити чимало. Створюємо мережу інклюзивно-ресурсних центрів, вже відкрили 14. Для 34 дітей-сиріт області придбали житло. Гроші на це виділяє держава уже другий рік поспіль. Цьогоріч спрямували в рази більше коштів - 13 млн. грн.», - відзначив голова ОДА.

Також в області капітально ремонтують Мирогощанський будинок-інтернат для дітей з інвалідністю. Реконструювали корпус, купили нові меблі для комфортного перебування престарілих у Рівненському геріатричному пансіонаті. У геріатричному пансіонаті, що в селі Тучин Гощанського району, створили кращі умови проживання. А нещодавно у Рівному найкращий в Україні центр для бездомних.

Також у 2018 році Рівненщина підтвердила свій статус лідера енергоефективності та зробила ставку на екологію.

«Покращуємо екологію. Модернізуємо систему інженерних мереж очищення стічних вод у Березному. План порятунку Усті та озера Басів Кут перейшов з формату розмов до конкретних дій! Вперше проведено об’ємне наукове дослідження річки та створено Басейнову раду Усті та озера Басів Кут», - нагадав Олексій Муляренко.

Серед важливих досягнень в минулому році голова ОДА вважає налагодження взаємовідносини бізнес-влада. Результат – у загальноукраїнському рейтингу Regional Doing Business Рівненщина піднялася на 15 позицій (з 21-го на 6-те серед регіонів України).

«Ми продовжили традицію Молитовних сніданків, запровадили щомісячні Духовні ранки. А 15.12.18 разом з декількома тисячами жителів Рівненщини взяли участь в історичному Об’єднавчому Соборі Української православної церкви. Ми – це уся команда людей, яка працює для досягнення єдиної мети – розвитку України. Розпочинаємо рік з новими силами та енергією», - підсумував голова ОДА.

За матеріалами прес-служби РОДА.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews