Майже 600 дітей з особливими освітніми потребами навчаються в звичайних школах Рівненщини

25.01.2019 21:22   Джерело: RvNews
Опубліковано : Наталія Рівненська

Це так звана інклюзивна форма навчання. Сьогодні у Києві на всеукраїнській нараді під головуванням Президента Петра Порошенка підсумували як просуваються ці зміни.

Станом на тепер вже 14 тисяч дітей з особливими потребами навчаються разом зі своїми ровесниками у школах та дошкільних закладах.

«Інклюзія – це не лише для дітей з особливими потребами. Це не лише для їхніх родин, батьків. Інклюзія – це для всіх нас. Це одна з тих реформ, які змінюють не окремий сектор економіки чи державного управління. Це частина найважливішої і, я мушу сказати, найскладнішої, але водночас і найпотрібнішої реформи – перетворення самого суспільства», – пояснив Петро Порошенко.

Рівненська делегація також була представлена там. Олексій Муляренко, начальник управління освіти Григорій Таргонський, керівник ІРЦ в м.Сарни Людмила Свінціонік і фахівці-освітяни з ОДА вивчали досвід інших регіонів.

«У нас вже третина шкіл мають інклюзивні класи у яких навчається 594 дітей з особливими освітніми потребами, а у 33 дошкільних закладах організована інклюзія», - голова ОДА Олексій Муляренко.

Дружина Президента Марина Порошенко нагадала, що відповідна програма із запровадження інклюзії була затверджена наказом Міністерства освіти і науки України у липні 2016 року, після чого було розпочато впровадження науково-практичного експерименту Фондом Порошенка спільно з МОН.

«Найперші кроки відразу показали нам наскільки ця тема важлива і актуальна для українського суспільства і вже у березні 2017 року на питання інклюзивної освіти звернули увагу на найвищому державному рівні, а Концепцію з впровадження інклюзивної освіти затверджено на Раді реформ», - сказала Перша леді, зауваживши, що саме з цього моменту почалося системне впровадження інклюзивної освіти у всіх регіонах України.

За матеріалами прес-лужби РОДА.

null
 

 

null
 

 

null
 

 

null
 

 

null
 

 


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews