Рівненщина – одна з п'яти областей, де будуть тестувати телемедицину

19.02.2019 08:16   Джерело: RvNews
Опубліковано : Наталія Рівненська
Олексій Муляренко провів переговори з керівником програми Світового банку. Темою розмови стала телемедицина та впровадження медичної реформи.

Рівненщина – одна з 5 областей, де будуть тестувати телемедицину. Про це, зокрема, говорили під час зустрічі голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко та керівник програм з людського розвитку Світового банку Фон Зао.

Нагадаємо, в нашій області вже кілька років втілюється субпроект «Підвищення ефективності лікування та профілактики хвороб системи кровообігу в Рівненській області на 2015–2020 роки».

«Рівненська область демонструє високу динаміку з впровадження програми Світового Банку. Зараз ми спільно проводимо реконструкцію 89 амбулаторій в сільській місцевості. Результати вашої області дуже потужні. Відтак ми переконані, що запровадження телемедицини покращить якість надання медичних послуг», - зазначив Фон Зао.

Сьогодні він разом із групою консультаційної підтримки приїхав на Рівненщину, аби обговорити питання щодо розширення заходів субпроекту на наступні роки. На зустрічі також були присутні перший заступник голови Рівненської ОДА Віталій Ундір, заступниця голови ОДА Світлана Богатирчук-Кривко та представники обласного управління охорони здоровя.

Зокрема, під час зустрічі йшлося про те, що 5 перших областей в Україні отримали рекомендації щодо впровадження телемедицини в сільській місцевості. Це Рівненська, Харківська, Дніпропетровська, Кіровоградська та Полтавська області. Рекомендації були розроблені за підтримки Уряду Канади і Світового банку. Тож невдовзі впровадження телемедичних технологій розпочнеться у тестовому режимі.

Це буде відбуватись за 4 нозологіями: серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, бронхіальна астма та дерматологічні захворювання.

Фон Зао відмітив, що українські партнери добре виконують свої зобов’язання, тож це підштовхнуло керівництво Світового банку розглянути можливість започаткувати новий проект на сотню мільйонів доларів:

«За роки співпраці з Україною проекти Світового банку успішно реалізовуються. Відтак ступінь використання коштів постійно збільшується. Тож для подальшого ефективного результату ми плануємо запровадили новий проект вартістю 100 мільйонів доларів», - розповідає Фон Зао.

«Завдяки реалізації цього проекту планується інвестувати в розвиток медицини області близько 20 млн доларів. Важливо, що при створенні первинної медичної допомоги у сільській місцевості ми можемо перейняти і впровадити міжнародний досвід. Переконаний, що це не останній етап нашої співпраці із закордонними партнерами. Для покращення медичної системи будемо використовувати усі можливі засоби», - зазначив Олексій Муляренко.

Зазначимо, що окрім реконструкції амбулаторій на півночі Рівненщини, за рахунок коштів Світового банку проводиться модернізація медичного обладнання. Вже сформований обласний реперфузійний центр та створений регіональний дата-центр, який в майбутньому може стати основою телемедицини.

Нагадаємо, телемедицина — це комплекс дій, технологій та заходів, що застосовуються при наданні медичної допомоги з використанням засобів дистанційного зв’язку у вигляді обміну електронними повідомленнями (у випадках, коли відстань є критичним чинником, наприклад, в сільській місцевості).

За матеріалами прес-служби РОДА.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews