Рівненська обласна бібліотека для молоді оголосила обласний літературний конкурс «Я − патріот!»

27.02.2019 23:31   Джерело: RvNews
Опубліковано : Дарина Ясна

Конкурс оголошено в рамках «Програми діяльності бібліотек України для юнацтва/молоді з патріотичного виховання на 2016 – 2020 рр.» ініційованої ДЗ «Державна бібліотека України для юнацтва».

Завданням конкурсу є підтримка обдарованої талановитої молоді, спонукання її до створення літературних творів високої художньої майстерності, популяризація духовних та морально-етичних культурних цінностей країни, свого краю. До конкурсу долучається учнівська та студентська молодь віком від 14 до 30 років. Конкурс проводиться у трьох номінаціях: «Поезія», «Проза», «Драматургія». В кожній номінації обиратимуться два призові місця. Переможці будуть оголошенні в травні-червні поточного року.

Докладно про умови проведення конкурсу, склад оргкомітету та журі читайте в «Положенні про обласний літературний конкурс «Я − патріот!». 

Положення про обласний літературний конкурс «Я – патріот!»

В рамках виконання «Програми діяльності бібліотек України для юнацтва, молоді з патріотичного виховання на 2016 – 2020 рр.» ініційованої ДЗ «Державна бібліотека України для юнацтва» Рівненська обласна бібліотека для молоді оголошує Обласний літературний конкурс «Я − патріот!».

Конкурс покликаний плекати в молодих українців почуття патріотизму, сприяти духовному оздоровленню нації, розвивати якісну україномовну літературу, культуру читання серед молоді.

Умови проведення Конкурсу

 1. Загальні положення 

1.1. Обласний літературний конкурс «Я − патріот!» (надалі Конкурс) є відкритим і проводиться як творче змагання молоді з усіх районів та міст Рівненської області.

1.2. До організації Конкурсу можуть долучатися державні та недержавні установи, організації, засоби мас-медіа з метою висвітлення Конкурсу.

1.3. У Конкурсі беруть участь учнівська та студентська молодь віком від 14 до 30 років незалежно від расової, релігійної та соціальної приналежності.

1.4. Загальне керівництво та організаційний супровід покладається на Рівненську обласну бібліотеку для молоді (надалі РОБМ).

 1. Мета і завдання Конкурсу

Конкурс проводиться з метою:

1.1. Виховання патріотичних поглядів та переконань у сучасної української молоді на основі вивчення національних традицій та позитивних прикладів з історії України.

1.2. Підвищення культурного рівня молоді, формування шанобливого ставлення до національної спадщини та української мови, почуття гордості за свою Батьківщину.

Завданням Конкурсу є:

1.3. Підтримка обдарованої талановитої молоді, спонукання її до створення літературних творів високої художньої майстерності, популяризація духовних та морально-етичних культурних цінностей країни, свого краю. 

 1. Умови проведення Конкурсу

3.1. Конкурс проводиться у трьох номінаціях:

 • Поезія;
 • Проза;
 • Драматургія.

3.2. Вимоги до представлених робіт:

Письмова робота повинна бути написана українською мовою. Обсяг конкурсної роботи не повинен перевищувати 5400 друкованих знаків з пробілами або 3 сторінки формату А4 (шрифт Times New Roman, кегль шрифту − 14, інтервал між рядками − 1.5, поля стандартні).

3.3. Учасники заповнюють заявку-анкету:

На титульній сторінці потрібно вказати назву номінації і відомості про автора:

– прізвище, ім'я та по батькові учасника (повністю);

– дата народження;

– навчальний заклад: факультет, курс, клас;

– місце роботи;

– домашня адреса, контактний телефон;

– ПІБ вчителя, викладача (якщо є) та його контактний телефон.

 1. Визначення та нагородження переможців Конкурсу

4.1. Оргкомітети на місцях самі визначають та відправляють кращі роботи в письмовому та електронному вигляді з відомостями про авторів у РОБМ в Оргкомітет Конкурсу не пізніше 30 квітня 2019 р. за адресою: 33027, м. Рівне, вул. Київська,18, тел.:+38(362) 635-260, 637-486, е-mail: kz.robm@gmail.com, molodymetod@gmail.com.

4.2. Терміни проведення Конкурсу:

Конкурс проводиться з 25 лютого 2019 р. у два тури:

− І-й (районний рівень) − з 25 лютого по 30 квітня 2019 р.;

− ІІ-й (відбірковий) − з 30 квітня до 20 травня 2019 р. у м. Рівне.

4.3. Журі Конкурсу визначається Оргкомітетом і складається із 5 осіб (див. додатки №1 та №2).
4.4. В кожній номінації обиратимуться два призові місця (І, ІІ).

4.5. Переможці за визначенням Журі Конкурсу будуть запрошені до м. Рівне для нагородження подяками та цінними подарунками. Про дату нагородження переможців Конкурсу буде повідомлено додатково.

4.6. Результати Конкурсу публікуватимуться в засобах масової інформації, а також відображатимуться на сайті РОБМ (http://yunilibr.rv.ua/) та на її сторінках в соціальних мережах.

4.7. Організатори Конкурсу залишають за собою право оприлюднити публічно кращі конкурсні роботи.

Оргкомітет

 Склад організаційного комітету

обласного літературного конкурсу «Я – патріот!»

 1.  1. Хомяк Світлана Борисівна, заступник начальника управління культури і туризму Рівненської облдержадміністрації.
 2. Патрикей Світлана Анатоліївна, директор Рівненської обласної бібліотеки для молоді.
 3. Гаврисюк Ольга Василівна, заступник директора Рівненської обласної бібліотеки для молоді.
 4. Ражик Лідія Вікторівна, завідувачка відділу методичної роботи та зв’язків з громадськістю Рівненської обласної бібліотеки для молоді.
 5. Дамецька Валентина Володимирівна, завідувачка відділу читального залу Рівненської обласної бібліотеки для молоді.

 Секретар: Парчук Аліна Віталіївна, бібліотекар 1-ї категорії Рівненської обласної бібліотеки для молоді.

  

Склад журі обласного літературного конкурсу «Я – патріот!» 

 1. Баковецька Ірина Володимирівна, Голова Рівненської обласної організації Національної спілки письменників України, поетеса, журналістка, краєзнавець, композитор, виконавець пісень.
 2. Овдійчук Лілія Миколаївна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри української мови та методик викладання, заступник декана історико-філологічного факультету Міжнародного економіко-гуманітарного університету ім. академіка С. Дем’янчука, член ради Центру дослідження літератури для дітей та юнацтва, голова Рівненської філії Центру дослідження літератури для дітей та юнацтва.
 3. Петрів Володимир Юліанович, директор Рівненського обласного академічного українського музично-драматичного театру.
 4. Промська Олександра Леонідівна, заступник директора з наукової роботи та автоматизації Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки.
 5. Гаврисюк Ольга Василівна, заступник директора Рівненської обласної бібліотеки для молоді.

 

 


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews