242 мільйони гривень заборгували рівняни ТОВ «Рівнетеплоенерго»

Відкритий лист до жителів обласного центру директора ТОВ Рівнетеплоенерго» Олександра Корчинського

26.03.2019 21:50   Джерело: RvNews
Опубліковано : Новини Рівненщини

Шановні рівняни!

Вдруге змушений звернутися до вас із роз'ясненнями щодо стану справ у ТОВ «Рівнетеплоенерго». Змушений, оскільки майже щодоби у ЗМІ і в соцмережах з'являється неправдива інформація, або просто відверта брехня на цю тему.

Для початку давайте порівняємо стан справ з теплопостачанням у Рівному з іншими містами. Ми зробили відповідні офіційні запити до інших міст і ось яку інформацію отримали:

з 2015 року по листопад 2018 року з бюджетів міст на рахунки своїх теплопостачальних підприємств було перераховано:

- в Одесі — 1 мільярд 684 мільйони гривень;

- в Запоріжжі — 901 мільйон гривень;

- у Хмельницькому — 826 мільйонів гривень;

- в Житомирі — 245 мільйонів гривень;

- в Полтаві — 230 мільйонів гривень;

- у Кропивницькому — 101 мільйон гривень;

- в Луцьку — 92 мільйони гривень.

Натомість, Рівне за той самий період отримало від свого теплопостачального підприємства у вигляді орендної плати в дохідну частину бюджету 47,9 мільйонів гривень. Наголошую: не витрат, а доходів.

Наступна маніпуляція стосується вартості опалення, для чого увесь час увага акцентується на вартості однієї гігакалорії (1 Гкал). Але кожному фахівцю зрозуміло, що таке порівняння некоректне, адже оплата за тепло у квартирі залежить не тільки від вартості Гкал, а й від того, скільки її спожито. А тут уже зовсім інша картина через те, що у Рівному 100% тепла обліковується. Тож вартість 1 Гкал справді не найнижча, але і їх споживання у нашому місті значно нижче, ніж у інших містах.

Тому опалення одного метра квадратного по факту (а саме це об'єктивний показник вартості опалення) у нас співставне із сусідніми обласними центрами.  Для прикладу, у Луцьку – 28,66 грн/1 м2 без ПДВ, Тернополі – 28,39 грн/1 м2 без ПДВ. І набагато нижче, ніж у сусідніх районних центрах. Наприклад, у Здолбунові – 35,34, Дубному – 35,09. 

Тим часом, у Рівному за 2018 рік вартість опалення одного метра квадратного для мешканців становить лише 28,60 грн/1 м2 без ПДВ. Наступна брехня стосується заборгованості із оплати праці на підприємстві. Так ось, станом на 06 березня, за день до дати передбаченої колективним договором, працівники ТОВ “Рівнетеплоенерго” отримали заробітну плату за лютий, а 22 березня – першу частину заробітної плати за поточний місяць.

І становить середня зарплатня по підприємству  8 тисяч 268 гривень -  очевидно, це не так багато, але зауважу, що вона також входить у собівартість виробленої теплової енергії. Тому її підняття очевидно призведе до росту тарифу, а ми цього не хочемо.

Що стосується боргів за газ. У 2014 роцімістовіддало КП РМР “Теплотранссервіс” в оренду із  боргом  у 83 мільйони гривень.  Наразі борг Товариства становить 386 мільйонів гривень. Але хочу нагадати, що ви, шановні рівняни, разом із пільгами та субсидіями, заборгували нам за цей час 242 мільйони гривень. Крім того, невідшкодована Урядом компенсація різниці тарифів (розрахована та підтвердженнависновками КНІССЕ) за 2016-2017 роки склала 110,3 мільйонівгривень.

Також необхідно пам’ятати, про різницю в ціні газу за листопад-грудень 2018 року в сумі 14,1 мільйонівгривень, яку НКРЕКП не врахувало в тарифі. Тобто, баланс очевидний. У той самий час борги тепловиків за газ в інших містах складають:

 Харків – 3 млн. 187 тис.грн.; Одеса – 1 млн. 641 тис. грн.; Житомир – 347 тис.грн; Луцьк – 289 тис.грн; Івано – Франківськ – 259 тис. грн. 

І останнє – це дивний для мене спротив установці котлів на твердому паливі. Адже це робить весь цивілізований світ. Це ж економія газу, здешевлення тепла та, зрештою, гаряча вода влітку. Хіба все це погано? То з’являєтьсяінформація, що ми палимо сміття. Повна нісенітниця, адже це технічно неможливо. То пишуть, що для міста це дорого. Неправда, місту це нічого не коштуватиме. Адже компанія хоче інвестувати в Рівне понад мільярд власних коштів. При  цьому ми ставимо свої котли поруч з існуючими газовими, що дасть змогу в будь-який момент за необхідності переключитися з твердого палива на газ. І котли ми ставимо найсучасніші з відповідними фільтрами, щоб дотримуватися екологічних норм. Іншими словами, місто, не витративши ні копійки, отримає сучасні твердопаливні котли на майже мільярд гривень, дешевші послуги, суттєве скорочення споживання газу, гарячу воду влітку й економічно стійке теплопостачальне підприємство. 

Я досвідчений фахівець, маю немалий досвід роботи в галузі теплопостачання. До цього очолював ТОВ “Укртеплоенерго”, ТОВ фірма “ТЕхНова”. Мене запросили до Рівного для того, щоб підприємство працювало ефективно та щоб розумно інвестувати в наше місто понад 1 мільярд гривень. Наголошую: мільярд гривень (!) саме приватних інвестицій. Щоб модернізувати котельні і в результаті знизити собівартість опалення. Погодьтеся — це гарні наміри. 

Тому я з величезним подивом уперше в житті зустрів такий шквал неправди і супротиву, що, чесно кажучи, розгубився. 

Шановні рівняни! Ми відкриті до спілкування, маємо бажання зробити хороші справи, і передусім — підняти якість і знизити вартість наданих вам послуг.

Ми готові показати все і відповісти на будь-які ваші запитання. Ми прагнемо розвіяти всі ваші сумніви і заслужити Вашу довіру. Давайте разом робити кращими наше місто і державу.

Я щиро сподіваюся на співпрацю і гарний результат нашої спільної діяльності. 

З повагою, директор ТОВ «Рівнетеплоенерго» Олександр Корчинський


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews