"Аліменти заплатять всі!" - запевняють державні виконавці Рівненської юстиції

12.04.2019 12:30   Джерело: RvNews
Опубліковано : Яна Замкова

Стягнення на користь дітей, які живуть в неповних сім’ях, заборгованості зі сплати аліментів – один з ключових і пріоритетних напрямків роботи Рівненської юстиції.

З початку цього року державні виконавці Рівненської юстиції стягнули 27 046 640 гривень аліментів на користь 6731 дітей. З них, у зв’язку із застосуванням до боржників новацій Законів #ЧужихДітейНеБуває – 10,9 млн. грн. Наразі в органах ДВС Рівненської області перебуває 15180 виконавчих документів про стягнення аліментів. Про це повідомив заступник начальника Головного територіального управління юстиції з питань державної виконавчої служби у Рівненській області Вячеслав Бедикайло під час прес-конференції 12 квітня.

Разом з тим державні виконавці винесли 4520 постанов про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України; про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керувати транспортними засобами, у праві користування зброєю та у праві полювання. Водночас видано 21 довідку про наявність заборгованості з виплати аліментів для виїзду за межі України.

Більше важелів впливу на недобросовісних батьків дав другий пакет законів #ЧужихДітейНеБуває. Зокрема, це накладення штрафів на суму боргу по аліментах. Так, за звітний період на Рівненщині винесено 703 постанов про накладення на боржника штрафу у розмірі 20% на заборгованість по аліментах від 1 до 2 років, 396 постанов про накладення штрафу у розмірі 30% по тих провадженнях, де заборгованість складає від 2 до 3 років, та 870 постанов про накладення штрафу у розмірі 50% за заборгованість понад 3 роки.

34 боржників вже сплатили штрафи за борги з аліментів на суму 652 913 гривень.

Складено 1 509 протоколи про вчинення боржником адміністративного правопорушення, передбаченого частинами 1, 2 статті 183-1 КУпАП, з яких направлено до суду 1 118. Суди винесли 199 постанов про накладення на боржника стягнення у вигляді суспільно корисних робіт. На даний час боржники відбули суспільно-корисні роботи по 26 протоколах. Ще 10 неплатників аліментів продовжують працювати на суспільно-корисних роботах. Більше 57 тисяч гривень аліментів вдалося стягнути на користь дітей завдяки відпрацьованим «горе-батьками» годинам.

– У тому випадку, якщо боржник ухилятиметься від суспільно корисних робіт, до нього застосовуватиметься адміністративний арешт. А у випадку злісного ухилення від виконання суспільно корисних робіт – кримінальна відповідальність у виді позбавлення волі на строк до 2 років, – нагадує Оксана Сальчук.

null
Фото з мережі Інтернет

З початку року органи державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Рівненській області стягнули з недобросовісних роботодавців 11 384 345 млн. грн. заборгованості по заробітній платі. Станом на 1 квітня на виконанні в органах державної виконавчої служби перебуває 2633 виконавчих документів про стягнення заробітної плати на суму 32  млн грн. Про це повідомив заступник начальника ГТУЮ у Рівненській області-начальник Управління державної виконавчої служби ГТУЮ у Рівненській області В’ячеслав Бедикайло.  

На сьогоднішній день (станом на 01.04.2019) на Рівненщині борг підприємств перед співробітниками становить 23 млн. грн. Серед найбільших боржників – ПАТ «Рівнеазот» із сумою боргу 14 млн грн, ДП «Рівненський автомобільний ремонтний завод» – 5 млн. грн. Загалом станом на 1 квітня  в області нараховується 7 підприємств-боржників.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews