У Гощі обговорили питання розвитку та об’єднання громади

17.04.2019 20:45   Джерело: RvNews
Опубліковано : Людмила Марчук

Представники Рівненського регіонального відділення Асоціації міст України завітали в Гощанську селищну раду. Темою зустрічі стало обговорення децентралізаційних процесів регіону та з’ясування позиції селищної ради в цьому контексті.  Голова селищної ради Микола Панчук розповів -  процес перемовин у Гощі розпочали вже давно. Однак, на жаль, не всі села розуміють  для чого це потрібно робити, і прагнуть жити далі так як є нині. Тому після кількох невдалих спроб домовитись з навколишніми селами про об’єднання в одну громаду, вирішили це питання відкласти.

null
Фото: Офіс реформ Проекту ПУЛЬС

 

null
Фото: Офіс реформ Проекту ПУЛЬС

 

null
Фото: Офіс реформ Проекту ПУЛЬСnull
Фото: Офіс реформ Проекту ПУЛЬС

Водночас свої зусилля спрямували на розвиток Гощі, залучення нових молодих кадрів, а також впровадження проектної діяльності. Такі першочергові цілі вже дали певні результати. Гощанська селищна рада та громадські активісти почали писати проекти та, головне, – вигравати в конкурсах та отримувати гранти.

Як результат у приміщенні ради сесійну залу переобладнали у відкритий простір Open Hub, тапер там регулярно проводять різноманітні заходи, зустрічі, обговорення, навчання.

null
Фото: Офіс реформ Проекту ПУЛЬС

У Гощі нині працює волонтер Корпусу миру, він також активно долучається до усіх ініціатив, проводить навчання з фінансової грамотності.

null
Фото: Офіс реформ Проекту ПУЛЬС

 Працюють гощанці і над популяризацією селища на культурній мапі, організовують різноманітні фестивалі. Так минулоріч  реалізували проект, який підтримав Український культурний фонд "Використання культурного потенціалу Гощанської громади шляхом впровадження сучасних інформаційних технологій задля економічного розвитку Гощі". На його реалізацію Гоща отримала 463 тис. грн. Упродовж двох місяців відцифрували культурні об'єкти та цінності Гощі, розробили двома мовами інтернет-сайт КульТурне та два мобільні додатки. 

null
Фото: Офіс реформ Проекту ПУЛЬС

У планах – облаштувати Набережну побачень над р. Горинь та реставрувати садибу Валевських у парку. На території селища працює кілька потужних інвесторів, з ними також знайшли спільну мову, тож очікують і надалі вливання нових інвестицій.

null
Фото: Офіс реформ Проекту ПУЛЬС

Спеціалісти ради поспілкувалися із фахівцями Асоціації ще й на інші, вузькопрофільні теми. Виконавча директорка регіонального відділення Тетяна Грещук переконана: такий напрям роботи є правильним. Потрібно рухатися вперед, розмовляти, розвиватися, впроваджувати нові методи роботи, тоді й буде і результат, і ріст. А згодом села самі почнуть проситися об’єднатися.

null
Фото: Офіс реформ Проекту ПУЛЬС

Консультант з бюджетних питань Проекту Пульс Рівненського РВ АМУ Людмила Кушнер надала консультації бюджетного характеру. Наголосила на особливостях роботи з підприємцями та з фіскальними органами. 

null
Фото: Офіс реформ Проекту ПУЛЬС

Повідомляє Офіс реформ Проекту ПУЛЬС  Рівненського РВ АМУ


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews