Як проходило голосування у Рівненській області – КВУ

21.04.2019 21:40   Джерело: RvNews
Опубліковано : Людмила Марчук

Спостерігачі РОГО «Комітет виборців України» протягом нинішнього дня стежили за ходом дня голосування під час другого туру президентських виборів у Рівненській області. Які висновки вони зробили?

Майже на всіх дільницях, де побували представники Рівненського КВУ, встановлений порядок видачі бюлетенів та голосування дотримувався. Незначні технічні помилки були помічені лиш у ДВК 560926, 560929, 560932, 560933 (ТВО 152) у Рівному.

Випадків видачі бюлетенів на підставі не передбачених законом документів на цей час на Рівненщині спостерігачі РОГО КВУ не бачили. Але такі спроби з боку виборців фіксують нерідко.

На дільниці №560977 в Рівному (ТВО 153) була спроба проголосувати за посвідченням учасника бойових дій. Однак члени комісії не видали бюлетеня за цим документом. На цій же дільниці виборець хотів проголосувати за закордонним паспортом. Але після зауваження спостерігача РОГО КВУ голова комісії в ситуації розібралася, бюлетень вилучили і погасили як недійсний.

На дільниці 560920 в Рівному (ТВО 152) жінка намагалися проголосувати за пенсійним посвідченням, однак члени комісії їй відмовили виборцю. Пізніше на цій же дільниці чоловік хотів проголосувати за посвідченням водія. Коли ж йому відмовили, почав скандалити.

На дільниці 560934 в Рівному (ТВО 152) чоловік забув паспорт, хотів проголосувати за запрошенням на вибори. Члени комісії не дозволили.

Випадків порушення таємниці голосування чи групового голосування спостерігачі Рівненського КВУ не зафіксували. Лиш на дільниці 560926 в Рівному (ТВО 152) члени ДВК не дозволяли виборцям заходити у кабінки для голосування з неповнолітніми дітьми. Хоча виборці мають на це право.

Інші цікаві факти або порушення:

Зранку на дільниці 560982 (ТВО 153) в Рівному члени комісії мали клопіт – сейф не захотів віддавати бюлетені. Через проблеми із замком мусили разом із правоохоронцями зламувати сейф. Однак на вчасність відкриття дільниці це не вплинуло.

ТВО 153, дільниця 560676: у с. Грушвиця Друга Рівненського району один член ДВК прийшов на роботу в нетверезому стані. Колеги його вивели в інше приміщення «протверезіти».

ТВО 153, дільниця 560664: в с. Велика Омеляна на дільниці зранку ще висів графік роботи комісії. В день голосування цей графік варто було б зняти, аби не збивати з пантелику виборців.

ТВО 153, дільниця 560656: у с. Антопіль Рівненського району член ДВК підвіз із церкви на дільницю проголосувати кількох виборців.

На дільниці №560963 (ТВО 152) в Рівному члени ДВК не хотіли реєструвати спостерігача від КВУ. Мовляв, посвідчення недійсне, адже там вказана дата виборів 31 березня.

Відповідно до пункту 5 Постанови ЦВК №54 від 11 січня 2019 року офіційні спостерігачі від громадських організацій, до статутної діяльності яких належать питання виборчого процесу та спостереження за ним, зареєстровані в установленому законом порядку, яким надано дозвіл Центральною виборчою комісією мати офіційних спостерігачів на виборах Президента України, офіційні спостерігачі від іноземних держав та міжнародних організацій, зареєстровані Центральною виборчою комісією до дня виборів Президента України, зберігають свій статус та продовжують здійснювати передбачені Законом повноваження під час повторного голосування.

Однак члени комісії не повірили спостерігачу КВУ в існування такої норми, аж поки не зателефонували комусь уточнити. В результаті представника організації таки зареєстрували і допустили на спостереження на дільницю.

Джерело: інформаційний відділ РОГО КВУ


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews