У Рівному з'явилася дерев'яна скульптура Григорія Сковороди

11.08.2019 07:13   Джерело: 7 Днів
Опубліковано : Вікторія Синиця

популярне


Унікальна скульптурна композиція пам’яті Григорія Сковороди безперечно стала окрасою скверу Українських добровольців у Рівному.

Виготовили її два рівненських майстри Григорій Токарєв і Олександр Козачук. А консультував різблярів голова обласного осередку Національної спілки художників України Петро Подолець.

Створення дерев’яного шедевра ініціювала громадська активістка Тетяна Гонтар, яка знайшла майстрів, щоб втілити задумане. Звісно, що не обійшлося й без спонсорів. Ними стали директор Рівненського пивзаводу Маріян Года та міське управління культури і туризму.

null

«Коли мені запропонували долучитися до створення скульптурної композиції Григорія Сковороди, – розповідає Маріян Года, – я погодився, навіть не роздумуючи. Бо, по-перше, дуже шаную нашого українського філософа. А по-друге, йшлося про сквер Українських добровольців, що розташований у районі пивзаводу, яким ми опікуємося. Тож, як на мене, кращого, ніж у цьому творчому задумі, символічного поєднання мудрості та мужності просто не може бути. Не менш знаменне й те, що урочисте відкриття скульптурної композиції пам’яті Григорія Сковороди відбудеться 24 серпня, у День незалежності».

Майстри кажуть, що охоче відгукнулися втілити задум, бо й самі розуміють, що пам’ять про відомого українського філософа Григорія Сковороду має жити серед людей.  Разом з тим, Олександр Козачук (до речі, випускник кафедри образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва РДГУ) зізнається, що скульптурна композиція, котру вирізували з дуба бензопилою, а деталі відточували стамесками упродовж 4 місяців, – одна з найважчих, яку будь-коли виконували з дерева. Вона складається з декількох частин: постать Григорія Сковороди – з однієї колоди, книжка – з двох, лавка і дерево також з окремих колод.

Автори композиції сподіваються, що скульптура буде стояти років сорок, а то й більше і стане улюбленою фото зоною рівнян та гостей обласного центру. При цьому майстри дуже б хотіли, щоб батьки слідкували за своїми дітьми і не дозволяли їм вилазити на різані фігури.  Бо це не атракціон чи місце демонстрації  гнучкості.

null

«Скульптуру виконували, професійно дотримуючись екологічно чистих технологій. Вирізьблені фігури були оброблені натуральним оцтом, каніфоллю і гарячою олією.  Це убезпечить композицію від тріскання та дозволить легко реставрувати.  Кожного року ми будемо її оглядати і запобігати руйнуванню, – розповів Олександр Козачук.– Усі фігури встановлені на арматуру. Вони, ніби висять у повітрі, тож вода не буде її псувати знизу. Спеціально для цього ми продумали й водостоки».

Хоч скульптура й дерев’яна, та встановити її без допомоги друзів було б складно: хтось бетон розмішував, інші слідкували за маніпулятором, який залучали для встановлення. Робота знайшлася усім. Та окрема подяка від майстрів – Володимиру Мартинюку і Володимиру Назаруку.

null

Разом з тим майстри, прагнуть відродити у місті мистецтво дерев’яної скульптури. Саме  тому, завершивши зі скульптурою Сковороди, організували в парку «Хімік» свято скульптурної різьби бензопилою.

За матеріалами https://7d.rv.ua


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: 7 Днів