На Дубенщині в Ікві плаває мертва риба

15.08.2019 16:58   Джерело: RvNews
Опубліковано : Дарина Ясна

З гіпотезою, що рибу на Дубенщині вочевидь отруюють викидами в річку з очисних споруд, виступило місцеве інтернет-видання – Інформаційний портал Дубно.

14 серпня на дохлих окунів та карасів звернули увагу місцеві рибалки в Ікві на Іванні. За це літо, за їхніми словами, – таке трапляється вперше. Чи спостерігається така картина далі до Млинова – невідомо, а в Дубні – поки що ні. Рибалки кажуть, що риба здихає у річці після дубенських очисних споруд, а не до них. Дохлу рибу зафільмував Геннадій Долишній.

«Поїхав вранці на рибалку на Івання і все практично встелене цією дохлою рибою – і дрібною, і більшою. Де чисте дно там чітко видно як лежать окунці, підлящики – хватає риби. Вона почала задихатись. Цікаво, що хлопці кажуть, що вище Дубна цього немає, до М’ясокомбінату немає. Ідуть викиди з очисних, мабуть, – розповідає чоловік. – Те, що кажуть, що це через спеку за ці 2 дні – це дурниці. І в липні була спека, але нічого не задихалося, риба знайде тінь, знайде де сховатися. А тут раптово пропадає».

Вирушили на Івання і дубенські журналісти. Ще під’їжджаючи до мосту побачили кілька припаркованих автівок, а пізніше – і рибалок. Дивлячись у водойму зі споруди – не помітили нічого, окрім каламутної води та заростів. Щоправда, неприємний запах почувся відразу. Про здохлу рибу поцікавились у місцевих та чоловіків, що рибалили.

«Риба здихає, а тоді спливає наверх. Йдіть направо від мосту, там у заростях побачите», – відповіли вони.

null
 Фото - Інформ. портал Дубно

Зразу знайти рибу було важко, оскільки вода темна і чимало плаває мальків. Однак, саме біля берега в заростях і знаходиться здохла риба. Присутні не вірять, що вона задихнулась від різкого перепаду температури. Це й підтверджується на ставку, який розташований поруч.

null
 Фото - Інформ. портал Дубно

Так як водойма невелика, то в ньому швидше мали б спливти холоднокровні, але їх немає. А тому рибалки припускають, що в річку відбувся скид з очисних споруд. В охоронні органи вони звертатись не будуть, оскільки минулого року приїжджали, брали відбори задля результатів і це нічого не дало. Лишається сподіватись, що контролюючі органи відреагують самостійно на мор риби.

Джерело: Інформаційний портал Дубно http://03656.com.ua

 


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews