На Рівненщині підсумували роботу у сфері протидії торгівлі людьми за останні декілька років

01.11.2019 08:13   Джерело: RvNews
Опубліковано : Вікторія Синиця

популярне


Проблема торгівлі людьми актуальна для багатьох країн світу, і Україна - не виключення.

За останніх п’ять років 15 жителів Рівненщини отримали офіційний статус постраждалого від торгівлі людьми. Серед них шість чоловіків та стільки ж жінок, решта – діти.

Виявити таких людей, надати їм допомогу вдалося завдяки обєднанню зусиль різних служб – влади, поліцейських, а також громадських організацій. Така співпраця започаткована у рамках проєкту «Поширення Національного механізму взаємодії суб'єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, в Україні».

Ініціатива завершилася. Тому її учасники зібралися, аби підбити підсумки.

Проєкт реалізується в області з 2014 року спільно з Мінсоцполітики і координатором проектів ОБСЄ.

«Проблема торгівлі людьми актуальна для багатьох країн світу. Україна не є виключенням, адже використовується злочинцями і як постачальник, так і транзитна зона. Спільно з міжнародними організаціями ми впровадили механізм на національному та регіональному рівнях. Він передбачає взаємодію усіх причетних служб стосовно виявлення, ідентифікації та надання допомоги від держави потерпілим від торгівлі людьми», - розповів національний спеціаліст проектів програми «Безпека людини», Координатор проектів ОБСЄ в Україні Сергій Гриненко.

Координатором реалізації проєкту в області є департамент соціального захисту населення ОДА. До співпраці залучалися як представники влади, так і неурядові організації. Такою на Рівненщині є ГО «Центр підтримки громадських ініціатив «Чайка». Її представники впродовж усього проєкту активно долучалися до створення координаційних рад в області, проводили навчання, а також організовували інформаційні акції.

Керівник департаменту соцзахисту населення ОДА Олексій Шамак зазначив, що за 5 років провели навчання для 700 фахівців. Серед них – соціальні працівники, освітяни, лікарі, юристи, поліцейські, представники служби у справах дітей, центру зайнятості, міграційної служби тощо.

Важливою складовою профілактичної роботи протидії торгівлі людьми є інформаційна робота. Зокрема, були проведені близько 10 таких кампаній. До Європейського дня з протидії торгівлі людьми тривала інформаційна кампанія «Спільними зусиллями проти торгівлі людьми в Україні». У її рамках інформували населення та подорожуючих про проблему торгівлі людьми, ризики нелегального працевлаштування, правила безпечної міграційної поведінки, контакти організацій, що працюють у сфері протидії торгівлі людьми.

Також мешканці та гості Рівного мали можливість переглянути фільм «Жінка в полоні».

Вже традиційною стала вулична акція «Хода за свободу» - мовчазна і мирна хода, яка проходить вже два роки поспіль в усіх обласних центрах України одночасно на захист мільйонів чоловіків, жінок та дітей, які зараз знаходяться у рабстві.

Сукупність усіх заходів у рамках проєкту, в першу чергу, спрямовувалися на запобігання торгівлі людьми.

«Проблема сучасного рабства не набирає обертів на Рівненщині. Важливо, що завдяки спільним зусиллям люди перестали боятися звертатися до правоохоронних органів та громадських організацій з питань торгівлі людьми. Тому в планах продовжити профілактичну роботу стосовно протидії цьому ганебному явищу», - наголосила Олена Кравчук, заступниця начальника відділу боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, Головного управління Національної поліції в Рівненській області.

За матеріалами прес-служби РОДА


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews