У Рівненській ОДА вітали працівників культури та мистецтва

09.11.2019 17:14   Джерело: RvNews
Опубліковано : Наталія Рівненська

популярне


Напередодні професійного свята у Рівненській ОДА вітали працівників культури та мистецтва. 
 
Повідомляє прес-служба РОДА.
 
Із вітальним словом до «винуватців» свята звернулась заступниця голови Рівненської ОДА Світлана Богатирчук-Кривко.

«Кожна країна має свої географічні кордони, між народами є лінгвістичні межі, але є багато кордонів у світосприйнятті – які породжують найбільше непорозумінь і конфліктів. Тому сьогодні Європою шириться рух «Культура без кордонів». Тобто у світі розуміють, що культура – це та першооснова, що зможе дати порозуміння між народами і зруйнує усі кордони між людьми», - наголосила Світлана Богатирчук-Кривко.

Вона відзначила, що на сьогодні при закладах культури Рівненщини діє біля 3 000 колективів народної творчості, студій та інших клубних формувань. У них реалізовують свої таланти майже 40 000 жителів області. 359 колективів аматорської творчості мають звання «народний», «зразковий».

Обласною державною адміністрацією здійснюється комплекс заходів, спрямованих на розвиток культури: щороку присуджується 10 обласних стипендій голови ОДА та голови облради по 500 грн щомісяця кожна; виплачується 4 гранти для реалізації творчих проєктів по 25000 грн кожен; присуджується 5 мистецьких премій по 25 тис. грн кожна; цьогоріч з обласного бюджету на підтримку культурно-мистецьких заходів спрямували біля 2 млн грн.

Під час урочистостей вручили дві грошові премії.

Обласну відзнаку імені Світочів отримав незрячий поет Василь Лящук за єдиний переклад українською мовою сонетів Вільяма Шекспіра. Обласна премія імені Ганни Леончук за збереження та охорону нематеріальної культурної спадщини дісталася Ірині Локшук – старшій викладачці кафедри образотворчого мистецтва РДГУ.

Подяки та нагороди під час урочистостей отримали працівники культури та майстри народного мистецтва:

- викладач по класу хореографії Гощанської районної школи мистецтв Оксана Вільчак;

- викладач по класу фортепіано Гощанської районної школи мистецтв Тетяна Іванова;

- директор КЗ «Рівненська дитяча художня школа імені А.І.Мартиненка» Рівненської міської ради – Артур Мартиненко;

- начальник відділу регіонального культурної політики управління культури і туризму Рівненської обласної державної адміністрації Галина Ковальчук;

- директор будинку культури с. Івачків Миротинської сільської ради Здолбунівського району Тетяна Мельник;

- головний спеціаліст відділу охорони історико-культурної спадщини управління культури і туризму Рівненської обласної державної адміністрації Тетяна Мосійчук. 


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews