За спалювання листя рівнян штрафуватимуть на кругленьку суму

10.11.2019 14:13   Джерело: horol.online
Опубліковано : Вікторія Синиця

Медики наголошують, що через спалювання листя частішають випадки захворювань дихальних шляхів.

Спалювання листя і трави завдає величезної шкоди людям і навколишньому середовищу. За це діяння законом України передбачені штрафи – від 170 до 1700 гривень.

«Восени у Хоролі, замість приємного запаху опалого листя, вчувається їдкий сморід від спалювання сухого листя та трави».

Між усіма варіантами прибирання хорольці обирають саме спалювання. В пік такого паління повітря навколо стає важким і гірким. Медики наголошують, що збільшуються випадки захворювань дихальних шляхів.

Хочеться нагадати про те, який злочин ми вчиняємо з власним організмом та про відповідальність за таке «прибирання».

Прикро, що палії не розуміють користі опалого листя та сухої трави. Адже його можна використовувати як добриво, тобто перетворювати на компост. Використовувати компост в якості добрива можна вже через рік після закладки. Його корисні властивості зберігатимуться ще 4 роки.

Голова ГО «Зелений Фонд» зазначає, що за законом України в населених пунктах відкрите спалення листя заборонене. Хочеться вірити, що злісних паліїв зупинить розмір збільшених штрафів за порушення закону. Стаття 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення вказує, що за самовільне спалювання сухої рослинності або її залишків накладається штраф у розмірі від 170 до 340 гривень. А стаття 82 застерігає, що за порушення правил зберігання, розміщення, утилізації та використання відходів штраф сягає 1700 гривень.

За матеріалами http://horol.online 


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: horol.online