У Рівному обговорили соціальний захист людей з інвалідністю

02.12.2019 22:13   Джерело: RvNews
Опубліковано : Наталія Рівненська

Люди з інвалідністю потребують справедливого соціального захисту і створення таких умов життя, щоб знайти себе в суспільстві. 

Напередодні Міжнародного дня осіб з інвалідністю, який щорічно відзначається 3 грудня, у Рівненській ОДА відбувся круглий стіл. Серед присутніх – заступник голови Рівненської ОДА Сергій Гемберг, керівники управлінь соціального захисту населення, освіти і науки, охорони здоров’я та представники громадських організацій осіб з інвалідністю.

«Люди з інвалідністю потребують справедливого соціального захисту і створення таких умов життя, щоб знайти себе в суспільстві. Належна увага повинна приділятися їм щоденно і дії органів влади мають бути спрямовані на посилення соціального захисту та надання конкретної допомоги цій категорії людей», - зазначив Сергій Гемберг.

В ході зустрічі учасники обговорили питання працевлаштування осіб з інвалідністю, соціальної адаптації їх на новому робочому місці, професійної, медичної та соціальної реабілітації інвалідів, економічного стимулювання роботодавців для працевлаштування осіб з інвалідністю, інші питання роботи з інвалідами.

Підприємства, які використовують працю людей з інвалідністю, зобов’язані створювати для них умови праці з урахуванням рекомендацій медико-соціальної експертної комісії та індивідуальних програм реабілітації, вживати додаткових заходів безпеки праці, які відповідають особливостям цієї категорії працівників.

Засідання круглого столу проходило у формі дискусії, де активно виступали запрошені та представники громадських організацій області.

Зокрема, йшлося про можливість доступу людей до об’єктів соціальної сфери, важливість інклюзивної освіти у навчальних закладах. Відтак, на сьогоднішній день у 304 школах області організоване інклюзивне навчання для дітей з обмеженими освітніми потребам та придбано 6 автобусів, які спеціально обладнані.

Учасники круглого столу відзначили актуальність обговорених питань та узгодили подальші напрямки спільної діяльності.

За матеріалами РОДА


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews
Загрузка...