Депутати Рівненської обласної ради нагадують Президенту України про червоні лінії

06.12.2019 22:23   Джерело: RvNews
Опубліковано : Вікторія Синиця

У п'ятницю, 6 грудня, у ході роботи другого пленарного засідання сесії Рівненської обласної ради, депутати ухвалили звернення до Президента України стосовно позиції під час саміту «нормандської» четвірки.

Зокрема у зверненні, яке зачитав заступник голови Рівненської обласної ради Олексій Бучинський, депутати  заявляють про необхідність дотримання Президентом України під час переговорів у Нормандському форматі принципових позицій – червоних ліній, порушення яких завдасть непоправної шкоди України.

Основні положення, яких депутати просять дотримуватися Президента в ході саміту в Парижі: 

  • Жодних компромісів у питаннях унітарності держави – ніякої федералізації.
  • Жодних компромісів щодо європейського та євроатлантичного курсу.
  • Жодних політичних дій, зокрема виборів, на нині окупованих територіях Донбасу до виконання умов безпеки і деокупації, зокрема виведення російських військ, роззброєння незаконних збройних формувань, встановлення контролю за державним кордоном.
  • Жодних компромісів щодо деокупації та повернення Криму Україні.
  • Жодного припинення міжнародних судових процесів проти Росії.

Перш ніж переходити до визначення будь-яких політичних питань на українському Донбасі, від імені громади області, депутати обласної ради просять у Президента:

  1. Забезпечення принципу «спочатку безпека», включаючи всеохоплююче припинення вогню, виведення російських військ і зброї з території України;
  2. Повернення контролю України над українсько-російським кордоном.

За матерілами прес-служби Рівненської обласної ради


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews