У Рівному реалізували проєкт USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я»

20.12.2019 06:42   Джерело: RvNews
Опубліковано : Наталія Рівненська

Упродовж року ЦПМСД «Ювілейний» міста Рівного реалізував проєкт USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я».

Загалом в Україні обрали 15 лікувальних закладів, які за допомогою фінансової підтримки гранту докорінно змінять свою роботу і якість надання послуг.

«Проєкт дав нам можливість вчитися, змінити розуміння щодо клієнтоспрямування та пацієнтоорієнтованості. А ще виробити спільні цілі та згуртуватися в одну команду», - розповідає головний лікар Вікторія Покоєвчук .

Щомісяця Центр отримує від Національної служби здоров’я України (НСЗУ) понад 3 млн грн. А це у 2,6 рази більше від надходжень медичної субвенції. Наразі КНП «ЦПМСД» Ювілейний» – це 53 лікаря первинки. При повному завантаженні зарплата лікаря зросла до 19 тис. грн, а медсестри – половина від того.

Одним з напрямів проекту є розвиток якості медичних послуг на всіх рівнях. Тому у центрі провели опитування пацієнтів і згідно з їх думкою визначили кращих людей у білих халатах. Пацієнт орієнтована модель включає вісім принципів – від зменшення страху пацієнта, його емоційної підтримки до поваги до його цінностей.

На сьогодні в закладі завершують десятий етап впровадження проєкту.

Присутній на заході заступник начальника управління охорони здоров’я Рівненської ОДА Олег Вівсянник наголосив на важливості «первинки» у реформі медицини: «Ми вступаємо у реформу «вторинки». Належним чином вона запрацює лише тоді, коли працюватиме добре первинна ланка та буде організована правильна інфраструктура руху пацієнта. Це дасть можливість не лише надавати якісну медичну послугу, а й зекономити державні кошти».

Учасники заходу розглянули питання щодо роботи керівника та економіста закладу, реформу очима лікаря первинки, вирішували, чи потрібен сервіс у лікувальному закладі, роль медсестринства у впровадженні реформи.

За матеріалами РОДА


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews