У Рокитнівському районі стрімко розвивається Старосільська ОТГ

13.01.2020 11:12   Джерело: golos.com.ua
Опубліковано : Новини Рівненщини

Новопризначений голова Рокитнівської РДА Віктор Мініч побував у найвіддаленішій і поки що єдиній у Рокитнівському районі Рівненщині Старосільській ОТГ.

Пише http://www.golos.com.ua 

Новопризначений голова Рокитнівської РДА Віктор Мініч побував у найвіддаленішій і поки що єдиній у Рокитнівському районі Рівненщині Старосільській ОТГ.

До речі, територія ОТГ у близькому сусідстві з Білоруссю, місцеві мешканці у сезони заготівель грибів  та ягід  збирають їх навіть у білоруських лісах. Бо люди живуть з лісу та сезонних заробітків. У Старому Селі та селах ОТГ чимало багатодітних сімей ( 90 відсотків від усіх родин). Тож школа тут велика – у ній навчається 1005 учнів, а загалом по ОТГ – 2200.
- Я хочу ближче, на місці ознайомитися з життям Старосільської ОТГ, її проблемами,а також налагодити ефективну співпрацю між територіальною громадою та районною владою, - сказав Віктор Мініч.

Про все це розмовляли з головою Старосільської ОТГ Михайлом Кузьмичем, який не соромиться говорити про проблеми громади, але разом з тим  пропонує власне бачення їх вирішення. За перший рік роботи єдина поки що на теренах Рокитнівського району об’єднана територіальна громада на  базі  Старосільської  школи відкрила  інклюзивно-ресурсний центр, бо інклюзивного навчання потребують 60 дітей. Наразі для роботи в ІРЦ шукають логопеда, реабілітолога, дефектолога та практичного психолога.

Запрацював тут із травня минулого року і комунальний заклад «Благоустрій»,  з червня - поліцейська станція. Нині проводяться роботи по облаштуванню сучасного центру  з надання адміністративних послуг (ЦНАП) у приміщенні  Старосільського будинку культури, який теж ремонтують. ЦНАП, готовність якого оглянули обидва керівники ( на знімку: ліворуч – Віктор Мініч, праворуч Михайло Кузьмич) планують відкрити вже у березні, відтак відпаде потреба мешканцям громади їздити за послугами у райцентр Рокитне. Буде створено 4 робочих місця ЦНАПу у Старому Селі та по одному – у селах Вежиця і Дроздинь.

Голова ОТГ Михайло Кузьмич детально ознайомив голову Рокитнівської РДА Віктора Мініча із соціальними об’єктами Старого Села, разом з тим розповідаючи про плани їх розвитку. Так, у Старосільській школі  планується добудова двох  навчальних корпусів (спортзалу  та їдальні). 

На території ОТГ створено Центр первинної медичної допомоги на базі амбулаторії Старого Села. Кваліфіковану допомогу жителям надають 4 лікаря. В амбулаторії діє денний стаціонар на 10 ліжок. Центр ПМД забезпечений сучасним автомобілем екстреної допомоги. Про проблеми обидва керівника розмовляли з медиками.

Є у Старому Селі і своє пожежне депо, яке утримує ОТГ. Тут дві пожежні машини та 3 водіїв-пожежників. Депо конче необхідне, оскільки центр ОТГ на 72 кілометри віддалений від селища Рокитне , тому на випадок пожежі сюди довго їхати з райцентру. Ці автомобілі придбали власним коштом і подарували ОТГ мешканці громади.

За лише один рік роботи ОТГ облаштовано тротуари, парковки для автомоблів у Старому Селі та Дроздині; проведено капітальні ремонти та побудовано нові автобусні зупинки у чотирьох селах; проведено 3 кілометри вуличного освітлення; прокладено білощебеневі дороги на двох нових вулицях у Старому Селі та Дроздині; зроблено реконструкцію колишнього приміщення сільради під навчальний корпус місцевої школи у селі Вежиця; перекрито дахи шкіл у Переходичах і Старому Селі; замінено на енергоефективні вікна і двері у клубі  Дроздиня та Будинку культури у Старому Селі, а також в Старосільській лікарській амбулаторії; облаштовано внутрішні вбиральні у чотирьох навчальних закладах ОТГ; придбано і встановлено дитячі та спортивні майданчики у всіх населених пунктах громади…

Підбиваючи почуте і побачене у Старому Селі, голова Рокитнівської РДА Віктор Мініч зробив висновок,  що децентралізація пішла на користь - громада стрімко розвивається: роботу видно, робота триває і є плани на майбутнє.

Автор: Олександра ЮРКОВА.
За матеріалами http://www.golos.com.ua 


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: golos.com.ua


Сфера-ТВ

Радіо

TeNews Radio Respect


Головне за день

Архів новин


Вверх
Вниз
4