Рівнянин візьме участь в експедиції до Антарктиди

23.01.2020 09:13   Джерело: ВСЕ Рівне
Опубліковано : Вікторія Синиця

Цьогоріч склад експедиції став наймолодшим за всі роки і наполовину складається з новачків.

Визначено учасників 25-ї Української антарктичної експедиції на станції «Академік Вернадський». Цьогоріч склад експедиції став наймолодшим за всі роки і наполовину складається з новачків, повідомив глава Національного антарктичного центру Міністерства освіти і науки Євген Дикий. Учасником експедиції став і рівнянин – Ігор Дейнека. Це його перша зимівля.

«Ця команда полярників має кілька особливостей. Зокрема, це наймолодший склад експедиції за всі роки. Середній вік учасників – 37 років. Ми хочемо дати молоді якомога більше шансів реалізувати себе і свій науковий потенціал», – пояснив Євген Дикий.

Загін вирушить на станцію у березні 2020-го і працюватиме там впродовж року. В ньому традиційно буде 12 учасників – 7 науковців, лікар, кухар, системний механік, дизеліст-електрик, системний адміністратор зв’язку. Керівником 25-ї УАЕ обрано Юрія Отрубу.

Список основного складу експедиції:

Ігор Артеменко – гідрометеорологічні та океанографічні дослідження, Київ, перша зимівка;

Максим Білоус – системний механік з Шепетівки, перша зимівка;

Ігор Дейнека – лікар, Рівне, перша зимівка;

Євгенія Прекрасна – біологічні дослідження, Київ, перша зимівка;

Василь Омельянович – кухар з Малина, п'ята зимівка;

Вадим Жуковський – гідрометеорологічні та океанографічні дослідження, Одеса, друга зимівка;

Юрій Лішенко – дизеліст-електрик, Харків, третя зимівка;

Юрій Отруба – геолого-геофізичні дослідження, Київ, шоста зимівка;

Євгеній Прокопчук – системний адміністратор зв’язку з Бучі, перша зимів;

Олександр Салганський – біологічні дослідження, Київ, третя зимівка;

Анна Соіна – гідрометеорологічні та океанографічні дослідження, Харків, перша зимівка;

Андрій Сопін – геокосмічні дослідження, Харків, друга зимівка.

Зазначається, що у кожного учасника є дублер – на випадок, якщо до відправки експедиції трапиться непередбачувана ситуація і хтось з основного складу буде змушений відмовитись від зимівлі.

Тепер на відібраних учасників чекає спеціальний кількаденний тренінг, де вони засвоюватимуть навички, потрібні для життя і роботи на станції «Академік Вернадський».

Нагадаємо, Ігор Дейнека – не перший полярник з Рівного. До цього до Антарктиди їздило ще четверо рівнян, а саме: Роман Братчик (1,2,8 УАЕ), Олександр Міхо (4,7 УАЕ), Павло Тарасович (5 УАЕ) та Ігор Клубук (6 УАЕ). 

У парку Шевченка навіть є спеціальний пам'ятний знак, присвячений рівненським полярникам.

Довідково: Україна – одна з 30 країн світу, яка має постійну станцію в Антарктиці, що функціонує цілий рік. Щороку на станцію «Академік Вернадський» вирушає річна експедиція, в яку входять вчені та технічний персонал. Також під час антарктичного літа проводяться сезонні експедиції.

За матеріалами http://vse.rv.ua


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: ВСЕ Рівне