У Сарнах обговорювали електрифікацію нових житлових масивів

24.01.2020 21:13   Джерело: RvNews
Опубліковано : Вікторія Синиця

Оскільки бюджети більшості сільських рад району не мають достатніх фінансових ресурсів, питання з електрифікацією новозбудованих житлових будинків залишається відкритим.

Жителі новозбудованих масивів все частіше звертаються із питаннями щодо проведення електроенергії до їх будинків.

Тому сьогодні у Сарненській РДА відбулась нарада щодо електрифікації новобудов.

Участь у нараді взяли заступник директора департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та енергоефективності облдержадміністрації Валерій Гуз, перший заступник голови РДА Іван Назарець, заступник голови райради Микола Костецький, заступник технічного директора з питань приєднання ПрАТ «Рівнеобленерго» Сергій Пастух, представники Сарненського відділення РЕМ ПрАТ «Рівнеобленерго».

Представникам міської, сільських рад та ОТГ роз`яснили норми чинного законодавства, зокрема Закону України «Про місцеве самоврядування» щодо електрифікації новобудов.

Так, повноваження замовника щодо будівництва та функціонування об’єктів комунального господарства, в тому числі електричних мереж та електроустановок, що забезпечують електрифікацію вулиць, покладено на органи місцевого самоврядування.

«Оскільки бюджети більшості сільських рад району не мають достатніх фінансових ресурсів, питання з електрифікацією новозбудованих житлових будинків залишається відкритим. Тому присутнім роз’яснили шляхи спрощення процедур підключення споживачів до ліній електропередач. Наприклад, якщо люди за власні кошти проведуть електромережі, то відповідно до трьохсторонньої угоди, можуть отримувати доходи від «Рівнеобленерго» за користування цими мережами», - розповів Валерій Гуз.

За результатами розгляду проблемних питань присутнім представникам органів місцевого самоврядування були надані відповідні рекомендації.

 

За матеріалами прес-служби РОДА


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews