Новини Рівненщини

Новини Рівненщини

Блогер, журналіст, RvNews

Обласні лікарні Рівненщини напоготові: з 1 квітня цього року медична реформа стартує на «вторинці» і «третинці»

10.02.2020 10:12   Джерело: RvNews
Автор : Новини Рівненщини

Важливі зміни чекають на заклади охорони здоров’я Рівненщини, які надають спеціалізовану (міські, районні лікарні) і високоспеціалізовану (обласні лікарні і центри) медичну допомогу.

З цього часу на заміну псевдобезкоштовній медицині приходить Програма медичних гарантій. До програми увійдуть послуги первинної, амбулаторно-поліклінічної, стаціонарної медичної допомоги, а також екстреної, паліативної допомоги та медичної реабілітації.

Це перелік послуг, які держава гарантує пацієнту безкоштовно. Точніше, за них лікарням заплатить Національна служба здоров’я України (НСЗУ). Для лікарень субвенцій не буде, скільки заклад заробить, стільки й отримає. Тобто від того, скільки і які медичні послуги нададуть пацієнтам. Отримати безкоштовну консультацію чи послугу, пацієнтові можна буде лише зі скерування свого сімейного лікаря.

Під час наради в Рівненський ОДА обговорили питання готовності закладів до наступного кроку медреформи та до співпраці з НСЗУ в межах програми медичних гарантій. Участь у заході взяли перший заступник голови ОДА Сергій Подолін, керівники департаменту фінансів, управління охорони здоров’я, обласних закладів охорони здоров’я, фінансисти. Сергій Подолін наголосив, що спеціалізовані медичні заклади мають бути готові до контрактування з НСЗУ, щоб отримувати кошти за принципом «гроші йдуть за пацієнтом».

Державної субвенції на фінансування «ліжко-місць» з 2-го кварталу 2020 року не буде.

"Впродовж наступних кількох місяців у лікарнях будуть інтенсивно відбуватися зміни. До них мають бути готові керівники закладів, які є головними менеджерами. Це стосується покращення роботи, оптимізації штатів, використання вільних площ приміщень та залучення приватного партнерства. Розумно підійдіть до укладання трудових договорів, врахуйте мотивацію. Передусім нас цікавить збереження у лікарнях фахових лікарів. Перші місяці реформи будуть непростими, але переконаний – пацієнти і лікарі побачать зміни і зрозуміють, що це правильні кроки», - звернувся до присутніх Сергій Подолін.

Він додав, що на сьогодні медицина - серед пріоритетних галузей. Обласна влада робить усе, щоб допомогти медикам до квітня 2020 року спокійно та планово перейти на прямі бюджетні відносини з державою. У структурі видатків загального фонду обласного бюджету медична галузь займає 18 %. Це понад 265 млн грн. Ще майже 4 млн грн спрямували на закупівлю необхідної комп'ютерної техніки.

Заступник начальника управління охорони здоров’я ОДА Олег Вівсянник додав, що керівники лікарень мають працювати над залученням позабюджетних коштів. Адже участь закладів у грантових проектах зможе підняти якість обладнання.

Також в Рівненський ОДА  відповідно до потреб лікарень переглянуть перелік майбутніх закупівель Світового Банку, розглянуть можливість співфінансування установ третинного рівня з місцевих бюджетів, адже там лікуються усі жителі Рівненщини.

Довідково

На сьогодні  загальна готовність спеціалізованих медичних закладів Рівненщини до контрактування з НСЗУ (за показниками автономізація, комп’ютеризація та підключення до ЕСОЗ) – 82,26 %.

У Рівненській області автономізовано 100 % закладів вторинки. З них комп'ютеризовано – близько 64%. Зареєстровано в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ) та підключено до МІС - також 100 % спеціалізованих медичних закладів. КЕП - кваліфікований цифровий підпис отримали понад 63 % медичних працівників, які будуть залучені до виконання договору з НСЗУ.

За матеріалами РОДА


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews