У рівненського «кіборга» дістали кулю з аорти серця...

30.04.2020 18:12   Джерело: golos.com.ua/news
Опубліковано : Новини Рівненщини

Боєць 80-ї окремої аеромобільної бригади старший сержант Федір Мисюра є кавалером ордена "За мужність" III ступеня, має відзнаку Президента України за участь в АТО, нагрудні знаки "За оборону Донецького аеропорту", "За любов та жертовність до України", нагороди за бойове поранення та численні волонтерські відзнаки за службу.

null
Фото з особистого архіву Федора Місюри

- Коли розпочався Майдан, я був державним службовцем в управлінні транспорту та зв'язку у Рівному, тож свій квиток на Донбас отримав тільки у серпні 2014 року, - згадує ветеран АТО. В межах своїх можливостей він відвідував не київський, а рівненський Майдан.

- Після оголошення АТО першу та другу хвилі мобілізації я пропустив, а під час третьої зрозумів, що ходити до військкомату та уточнювати свої облікові дані замало, тож після чергової невдачі призватися написав міністру оборони України, міністру внутрішніх справ та командувачу Національної гвардії, щоб дали відповідь щодо мого бажання мобілізуватися до силових структур.

Щоб сім'я не хвилювалася, видумав легенду про Рівненський полігон й те, що буде там інструктором. Проте вже знав, що насправді служитиме у десантній бригаді.

- Коли рідні дізнались про мій обман, довелося знову вигадувати про мою поїздку у Вінницьку область для охорони якихось складів озброєння,  - усміхається десантник. - Правду вони дізналися згодом від друзів, коли ми вже прибули в АТО.

Перший бойовий день був дуже багатий на емоції. Ми виїхали із Костянтинівки в район Пісків, де потрапили під ворожий вогонь із мінометів. Того ж дня нас знову обстріляли в районі базового містечка "Купол", де все прострілювалося снайперами з протилежного боку.

Найважче було у донецькому аеропорту. Ми прибули вночі, вивантажили майно. Перше, що побачили -- це рукав летовища, який складав повністю розбиту металеву конструкцію. Коли ти повертаєшся у цілковиту темряву термінала, ехо ніби живої конструкції збивало з ніг...

- Страх у бойових умовах присутній у кожного. Головне для воїна -- зуміти його побороти, тож за декілька секунд зібрався, видохнув, усвідомив, куди я приїхав і для чого. Продовжив виконувати визначені завдання, адже фактично відповідав за боєприпаси та озброєння роти, - підкреслює старший сержант.

         15 січня 2015 року, 4 блокпост, де від п'ятої ранку тривали зустрічні бої на малій дистанції. 

- Куля влучила у мій бронежилет з боку спини, після чого я був евакуйований. Дістали кулю вже у Вінниці на аорті серця. Спочатку перевезли в Дніпро, де під час операції у мене на вісім хвилин зупинилося серце. Але реанімували. Потім - Вінницький центральний військово-медичний заклад, реабілітація в санаторії Трускавця, Рівненський госпіталь та визнання непридатним до військової служби, - згадує Федір Мисюра.

Федір Мисюра, як і тисячі ветеранів АТО, залишається справжнім патріотом своєї країни. Після одужання він обійняв посаду начальника управління інфраструктури та промисловості Рівненської обласної державної адміністрації та власним прикладом довів, що життя без корупції можливе. Він відчуває себе на своєму місці, веде здоровий спосіб життя, працює у своє задоволення. У вільний від роботи час навіть продовжує займатись парашутним спортом, чим доводить собі й оточуючим, що все у наших руках.

null
Фото з особистого архіву Федора Місюри

АВТОР: Віктор ШУБЕЦ,
кореспондент Арміяinform (м. Рівне)

За матеріалами http://www.golos.com.ua


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: golos.com.ua/news