Віртуальний музей бортництва об’єднає Київську, Житомирську та Рівненську області

07.07.2020 09:12   Джерело: rivne.online
Опубліковано : Новини Рівненщини

Національний проєкт «Бортництво Полісся» об’єднує Київську, Житомирську та Рівненську області і покликаний популяризувати і зберегти традиції бортництва та бджолярства.

«Бортництво Полісся» - архаїчна традиція у сучасному вимірі, проєкт презентували у Київській обласній державній адміністрації та реалізують за підтримки Українського культурного фонду. Пише https://rivne.online 

Партнерами виступили Вишгородська міська рада, Управління культури і туризму Рівненської обласної державної адміністрації, Олевський краєзнавчий музей та Сарненський історико-етнографічний музей. Свою підтримку також надала Рівненська обласна державна адміністрація.

Як відомо, традиції бортництва в Україні налічують понад 1000 років, воно відігравало значну роль у соціально-економічному житті Східної Європи. Щоб не дати прадавньому ремеслу занепасти, організатори проєкту зберуть всю інформацію з 9 музейних установ України та розмістять її у віртуальному Музеї бортництва.

Заступник голови Рівненської ОДА Сергій Гемберг наголосив, що Рівненщина перебуває на площинах Волині і Полісся, і має давні традиції бортництва.

«Подібні проєкти показують гарний приклад об’єднання. Я тішуся ініціативі наших колег, вони вказують на великий історичний код, традиції і автентичність. Ми з радістю підтримуємо і приєднуємося до цього проєкту», – зазначив пан Гемберг.

Відомий знавець бджолярства та бортництва, колишній президент України Віктор Ющенко підкреслив, що тема бортництва розкриває спосіб життя наших дідів-прадідів. «Дуже прикро відчувати, що з одного боку ми одна з поважних, знаменитих бджолярських країн, а з іншої – закриваємо кафедри бджолярства, не розвиваємо музейну справу. Треба створити пан-національний музей, присвячений зеленому довкіллю, збереженню бджоли, вшануванню бортництва. І тут важлива солідарність, бо такий музей силами однієї інституції або території не зробиш», – впевнений Віктор Ющенко.

Колишній міністр культури Євген Нищук звернув увагу на те, що бортництво – це елемент світового збереження екосистеми. «Під час пандемії коронавірусу найголовніше, що може протистояти COVID, – це імунітет. А звідки тому імунітету братися, як не від наших цілющих бджіл, які плодоносять з наших чистих трав, рослин і квіток?», – зазначив екс-міністр.

На думку організаторів, просвітницькі матеріали проєкту можуть стати основою досьє для номінування традиції до Репрезентативного списку нематеріальної спадщини ЮНЕСКО. Куратор проєкту, директор Вишгородського історико-культурного заповідника, кандидат історичних наук  Влада Литовченко розповіла, що головна функція проєкту – зробити фото- та відеофіксацію представників цього ремесла, скласти облікову картку і подати її на розгляд експертної ради НКС (нематеріальних культурних цінностей) України.

В рамках проєкту також передбачено онлайн-урок для школярів трьох областей, онлайн науково-практична конференція, а також розробка іміджевого фотоальбому з 12 науковими статтями фахівців і онлайн фото-проєкт. Проєктний менеджер конкурсної програми “Інноваційний культурний продукт” Українського культурного фонду Наталія Бриль зазначила, що проєкт дуже насичений, навіть не дивлячись на те, що через пандемію усі активності довелося перевести у онлайн-формат.

За матеріалами https://rivne.online/archives/19816


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: rivne.online