Як на Рівненщині відбуватиметься подальше впровадження нової адмінреформи?

13.08.2020 13:12   Джерело: RvNews
Опубліковано : Вікторія Синиця

Для переходу до моделі чотирьох районів ВРУ має прийняти необхідні закони, які дозволять втілити новітню реформу а якомога раніше. Після 25 жовтня країна, можливо, буде працювати у новому форматі.

На сьогодні у Рівненській області офіційно діє ще 16 районних державних адміністрацій. Для завершення процесу децентралізації та переходу до моделі 4-х районів Верховна Рада має прийняти необхідні закони, які дадуть повноваження Уряду ліквідовувати  і створювати нові державні адміністрації.

Про це вчора під час щоденного брифінгу повідомив заступник голови ОДА Ігор Тимошенко.

«Постановою ВРУ скасовані райони і утворені нові. Але місцеві РДА будуть працювати до того часу, поки не будуть прийняті необхідні законодавчі акти, які могли б остаточно затвердити процедуру ліквідації старих районів, утворення нових», - зазначив Ігор Тимошенко.

Зокрема, передбачено внесення змін до законів України «Про місцеві державні адміністрації», «Про місцеве самоврядування в Україні», а також до Бюджетного кодексу України. Зазначеними документами буде чітко розмежовано повноваження органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

За словами Ігоря Тимошенка, Рівненська ОДА чекає таких офіційних рішень, водночас а також вже розпочала необхідні організаційні процедури, передбачені календарним планом, який є достатньо стислий. Після 25 жовтня, а цього дня мають відбутися місцеві вибори, уся Україна, можливо, буде працювати в новому форматі.

Нагадаємо, на Рівненщині замість 16 утворено 4 райони - Вараський, Дубенський, Рівненський та Сарненський. Така ж кількість буде райдержадміністрацій.

null

За матеріалами прес-служби РОДА


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews