У районах та ОТГ Рівненщини детально проаналізували вже понад 750 тисяч га

15.09.2020 09:12   Джерело: RvNews
Опубліковано : Наталія Рівненська

На Рівненщині продовжують аудит земель сільськогосподарського призначення.

У результаті виявили, що частина з них обробляється без відповідних документів, а деякі взагалі не використовуються. Найбільше таких знаходиться у поліських районах.

«Аудит землі дозволив збільшити обліковані площі, що використовуються сільськогосподарськими підприємствами. Тому його необхідно продовжити. Кожен клаптик землі повинен мати свого господаря або орендодавця», - зазначив заступник голови ОДА Ігор Тимошенко під час наради з головами РДА.

Аудит сільськогосподарських земель дозволить підвищити їхню ефективність. Адже після обліку площ можна запланувати, що з ними робити далі. Серед варіантів - проведення аукціонів на право оренди, оформлення права власності чи використання невитребуваних часток, документальне визначення громадських пасовищ, пошук інвесторів тощо.

«Детінізація землі – це один із додаткових резервів із наповнення місцевих бюджетів, підвищення рівня життя у громаді. Ще одним позитивом є те, що правильно оформлені земельні відносини між власниками та землекористувачами захистить обох від рейдерських захоплень. Саме тому ми в області розпочали аудит земель у травні цього року і продовжимо його й далі», - наголосив голова ОДА Віталій Коваль.

За матеріалами РОДА


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews