Рівненщина поділена на 64 ОТГ та 4 райони

30.10.2020 21:11   Джерело: RvNews
Опубліковано : Наталія Рівненська

На Рівненщині триває «реорганізація» органів влади - область поділена на 64 ОТГ та 4 райони.

В Україні відбулася трансформація в адміністративно-територіальному поділі в межах областей, зокрема змінилися межі районів та територіальних громад.  Рівненщина поділена на 64 ОТГ та 4 райони.

В межах новоутворених територіальних громад, районів будуть проведенні реорганізації юридичних осіб, які існували до цього. 

Про це під час онлайн брифінгу повідомив голова Рівненської обласної територіальної виборчої комісії, експерт з децентралізації Василь Курилас.

За його словами, сьогодні одним із викликів також є безперервне функціонування органів місцевого самоврядування та їх виконавчих органів, які мають забезпечувати необхідні та якісні адміністративні послуги.

«Зараз відбувається процес підрахунку та встановлення результатів голосування, - розповідає Василь Курилас. - Виборчим комісіям потрібно пришвидшити цей процес, оскільки необхідно утворити відповідні ради, щонайменше у двох третинах їх складу, щоб провести засідання сесій. Також відбувається процес формування бюджетів громад на наступний рік. Чимало роботи слід провести, адже юридично необхідно отримати все майно від тих територіальних громад, які будуть входити в межі нових утворень та від тих районів, що будуть об’єднанні в один район». 

Наразі до кінця року потрібно провести багато юридичної, організаційної та кадрової роботи, зазначає Василь Курилас. Адже з 1 січня наступного року всі органи та структури мають повноцінно функціонувати та забезпечувати життєдіяльність громад. 

«Також країна чекає відповідних законодавчих ініціатив від ВРУ. Асоціація міст України, що захищає інтереси органів місцевого самоврядування, спільно з народними обранцями розробили необхідні законопроекти. Невдовзі очікуємо на їх прийняття, оскільки вони визначать процедуру реорганізації та передачу майна з спільної власності громад до комунальної власності територіальних громад», - прокоментував Василь Курилас. 

Усе це має відбутися найближчим часом.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews