У Рівному лікують історичні дерева за підтримки Віктора Шакирзян

04.11.2020 20:00   Джерело: RvNews
Опубліковано : Рівненський Новинар

Відсьогодні у Рівному розпочали лікувати вікові дерева, яких у місті за даними Екологічного центру ПДМ налічується понад сто. Ці дерева, зважаючи на їхній значний вік, а також розміри та стан, мають біологічну, культурно-історичну та естетичну цінність. Ці могутні велетні, які за своєю суттю є свідками минулого і реліктом колишнього ландшафту, мали б викликати у суспільстві величезний інтерес, однак наразі більшість з них залишається у занедбаному стані.

“Таких дерев у Рівному не так і багато, а тому потрібно берегти кожне з них. Кожне вікове дерево потребує професійного догляду. Саме тому ми і розпочали роботи з лікування та збереження зелених довгожителів. Що ми сьогодні бачимо? На багатьох екземплярах сухі гілки, дупла, комунальники дуже часто непрофесійно обрізають гілля, заносять інфекції та шкідники, не обробляючи правильно зрізи, а корені часто заблоковані асфальтом. Щоб дерева жили і не гинули, треба усунути усі ці негативні фактори, так би мовити, дати деревам вільно дихати”, - говорить екоспеціаліст Володимир Вітроградський.

Екологічний проєкт зі збереження вікових дерев вимагає значних організаційних зусиль і коштів. Учасники громадської ініціативи “Сад Історій” отримали підтримку від голови “Рівне Разом” Віктора Шакирзяна, у рамках його екологічної програми. Віктор Шакирзян розповідає, що проєкт поєднує одразу дві стратегічні цілі громадської організації:

“Збереження таких дерев – це питання довкілля і комфорту та безпеки в місті для рівнян. Лікуючи та зберігаючи ці дерева, ми також зберігаємо автентичний міський пейзаж. Ці дерева унікальні і Рівне щасливе мати таку кількість вікових дерев. Залишилось лише правильно їх доглядати”.

Нині у Рівному дуже багато сухих небезпечних гілок на деревах, а також трапляються короновані дерева. Коронування – це одна з найшкідливіших практик, яку придумало людство, зазначає Володимир Вітроградський:

“Тут багато таких дерев. Якусь частину дерев потрібно взагалі видаляти, тому що вони тепер вигнивають - інші ж можна врятувати. Для цього у Рівному потрібно робити і санітарну обрізку, і формувальну. Загалом 20-30% дерев в досить непоганому стані”.

Також арборист додає, що багаторічному в’язу в парку на Грабнику дуже пощастило, бо ось у Києві таких дерев на пальцях можна порахувати. А ось рівненському в’язу більше сотні років. Після обрізки він мінімум 80 років проживе. А якщо догляд не зупиняти і так само прибирати сухі гілки, то дерево може прожити й усі 150 років.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews