Віктор Шакирзян говорить про необхідність вирішення проблеми сміття у Рівному

05.11.2020 19:30   Джерело: RvNews
Опубліковано : Рівненський Новинар

У Рівному успішно працює сортувальна станція, куди кожен охочий може принести сміття, однак з його утилізацією у місті досі серйозні проблеми. Голова «Рівне Разом» Віктор Шакирзян говорить, що проблему сміття потрібно вирішувати уже зараз, адже через кілька років ми можемо зіткнутися з ситуацією, яку люди спостерігали у сусідньому обласному центрі.

«У Рівному дуже серйозна проблема зі сміттям і це потрібно негайно вирішувати. Потрібно розробити механізм переробки сміття, а ту частину, яку не можна переробити - утилізовувати, зокрема, спалюючи на цементному заводі», - зазначив голова «Рівне Разом» Віктор Шакирзян.

В обласному центрі є сміттєпереробний завод, який наразі не функціонує. А неподалік Рівного, у Здолбунові знаходиться цементний завод, який може можна використовувати для утилізації відходів.

«Для роботи сміттєпереробного заводу потрібно розділяти сміття. Як мінімум на вологу і суху фракцію. Саме тоді сміттєпереробний завод може приймати суху фракцію від міста….Також у Здолбунові є цементний завод, який вже готовий щодня приймати 150 тонн сміття – сухого альтернативного палива. Таким чином ми можемо утилізовувати не лише сміття Рівного, а усього регіону, тобто можемо бути регіоном без сміття», - розповіла засновниця громадської ініціативи "ЕКОлогічні" Поліна Полюхович.

Якщо з сортувальної станції будуть поступати сухі горючі відходи, то їх переробка буде набагато простішою, ніж виробити паливо з того сміття, яке поступало на сміттєпереробний завод зі сміттєвих контейнерів раніше.

«Призначення цього заводу робити альтернативне паливо для спалювання на цементному заводі, щоб воно було енергоносієм для виробництва цементу. Основна проблема – економічна, адже тієї ціни, яку готовий заплатити цементний завод не вистачає для того, щоб завод працював з прибутком», - зазначив директор сміттєпереробного заводу Микола Горбачук.

Директор цементного заводу, Ігор Давидюк, розповів, що майже десять років завод чекає, коли міська, обласна та взагалі влада в Україні ухвалюватиме рішення для того, щоб розпочати сортувати, переробляти та утилізовувати сміття.

«Найлегшим шляхом, який можна вирішити проблему утилізації сміття - є його спалювання в обертових печах. Чому саме в цементному заводі, тому що в печі цементного заводу температура майже півтори тисячі градусів, відповідно там руйнуються не тільки речовини, які знаходяться в цьому смітті, а навіть ті речовини, які утворюються під час спалювання. Тобто така температура забезпечує безпечну утилізацію сміття, а для нас воно є альтернативним пальним», - зазначив генеральний директор «Волинь-цемент» Ігор Давидюк.

Окрім того, що у Рівному можуть перетворювати сміття на альтернативне паливо, місцеве комунальне підприємство КАТП 1728 уже реалізовує проєкт з переробки опалого листя на органічне добриво.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews